Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1, vagy A 2 jogsi kezdőként?

A1, vagy A 2 jogsi kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje gondolkzom, hogy le raknám a motoros jogsit, a kérdésem, hogy melyik érné meg jobban egy full kezdőnek (néha egy Honda 50ccm szoktam gyakorolni).

és milyen motor lenne nekem jó? 162cm vagyok és 50 kiló :D

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 9. 19:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképpen A2-re mennék, attól még vehetsz kisebb motort, de fordítva ,meg vizsgázhatsz újra, ha nagyobb gépet szeretnél.Naked motorokról valószínűleg leérne a lábad, én 171 centivel, le tudom tenni talpra a lábam ER6-os Kawán
2023. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszod! És, ha majd meglesz a jogsi akkor kezdő mocinak mit ajánlasz?
2023. ápr. 9. 20:07
 3/19 anonim ***** válasza:
Ebben sajnos nem tudok segíteni, meg ezt olyan oldalról is neked kell tudni, hogy milyen stílusú motor jön be, meg mennyi kereted lesz rá. Annyit tudok, hogy sportmotort nem javasolnak kezdőnek. Tanfolyamon szerintem lesz alkalmad kipróbálni több motort, lehet ez majd segít eldönteni az irányt, bár ott jellemzően ezek a naked, vagyis burkolatlan gépek vannak. Én pl első motornak túraendúrót vettem, igaz én az A korlátlant csinálom, és egy 650-es Suzuki V-strom áll a garázsban
2023. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ohh rendben, csak mert néha nézegettem olcsóbb motorokat (200-500k) között, ami ugye nem egy csúcskat, de gyakorlásra szerintem jó :D
2023. ápr. 9. 20:59
 5/19 anonim ***** válasza:
Az a bibi, hogy annyi pénzből 50-es motort veszel ami használható. Karbantartott A2-es inkább 1 milla körül van. Lehet megveszed 2-300 ezerért, aztán még enyit rákölthetsz vagy még többet, hogy kimehess vele az utcára. Sajnos ott is elszálltak az árak nem csak az autóknál. Én motorom is 2008-as, aztán 1,5Milla volt.
2023. ápr. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Egy 50-es is gondolkoztam elsőnek, ami úgy használható, csak sok helyen láttam, hogy mindig azt mondják szar, meg nem lehet nagyon menni vele, nekem csak így hobbinak, például: ( focizni menni haverokkal stb) erre kellene, mert van B-s jogsim is :)
2023. ápr. 9. 21:14
 7/19 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy nem lehet vele nagyon menni? 50-es is tud 65-70-et, nekem a DL mellett van egy SX50-es Aprilia, a környékben azzal is lehet csavarogni, szoktam 50-80km-es köröket tenni vele, csak miután megvettem, addig nem nyugodtam amíg szét nem szedtem a blokkot, és azért voltak hibái, kuplungkosár csere, új főtengely, csapágyak, szimeringek, váltót kellett hézagolni,meg minden is össze volt pasztázva benne. Most rendben van, csak országúton nem olyan jó vele menni, meg bekajolja a 4 litert, ezért váltok feljebb, meg szeretnék nagyobb túrákat csinálni.
2023. ápr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2023. ápr. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7-es, Nekem az a 65-70 éppen elég lenne, nem száguldozni akarok, szimplán csak menni kiélvezni, mert ugye eddig nem vonzott a motorozás régebben, de most nagyon :DD

Használtautókon szoktam nézni néha-néha csodákat :)

2023. ápr. 9. 23:38
 10/19 A kérdező kommentje:
8-as 21 éves vagyok.
2023. ápr. 9. 23:39
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!