Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1, vagy A 2 jogsi kezdőként?

A1, vagy A 2 jogsi kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje gondolkzom, hogy le raknám a motoros jogsit, a kérdésem, hogy melyik érné meg jobban egy full kezdőnek (néha egy Honda 50ccm szoktam gyakorolni).

és milyen motor lenne nekem jó? 162cm vagyok és 50 kiló :D

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. ápr. 9. 19:09
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

#9 Jó is az, csavarogni, de hamar ki fogod nőni. Nekem is elég lett volna, de mivel az autósok sokszor még megfelelő oldaltévolságot se tartanak, úgy mentek el mellettem, így nekem ezért is kell a nagyobb. Meg azért az 50-es, már nagyon pörög ennyinél, utána majd ha ráülsz egy nagyobbra a tanfolyamon az tetszeni fog ;). Nagyon más, hogy nem egy 50-es cincog alattad hanem egy 600-as blokk dübörög, meg nem kezd el nyöszörögni ha jön egy emelkedő, hanem ez megindul mint egy vonat, főleg a sornégy.

Egy időben az ER6-os Kawákban gondolkodtam, mint amivel tanulok, ebből van A2-s is a sulinak, ezek is milla felett vannak, de mondjuk egy ER5 talán belefér a keretedbe.

[link]

2023. ápr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 18, akkor egyértelműen A2, tök mindegy, kezdő vagy-e, rutinvizsga előtt úgyis végigjárod a pályán a szamárlétrát, még ha 500-assal is akarod megtanulni, 250-esnél nagyobbra nem tesznek elsőre. Érdemes a lehető legnagyobb kategóriát megcsinálni, amire lehetőséged van, akkor is, ha elsőre olyan motort veszel, amihez nem szükséges.
2023. ápr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12-es, igen sok helyen olvastam, hogy minél nagyobbra jobb, csak magasságok miatt volt a kérdés, mert nem nagyon vagyok tisztában, hogy mi jó egy kicsi embernek, meg hát nagyon drága sok motor ami belépő szint lenne, de nagyon sokat de költenek rá, mert tényleg csak csavarogni terveznek nyáron vagy jobb időben érted
2023. ápr. 10. 13:03
 14/19 anonim ***** válasza:
#13 Oktatómotorhoz elég a magasságod, sajátot meg majd úgyis kipróbálod. Le is lehet ültetni pár centivel a legtöbbet, ha adott fazon az álmod. Amúgy is az a lényeg, hogy kényelemsen ülj rajta, nem az, hogy milyen magas vagy. Forgalmi vizsga óta egyetlen egyszer sem volt mindkét lábam a földön, amikor motoron ültem.
2023. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Szolovjov ***** válasza:
Hát én A2-est csináltam, előtte több évet motoroztam Simsonnal. Azért az A2-t választottam, mert azzal vezethető a 250-es Etz :)
2023. ápr. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
13-as, Van úgy elképzelésem, hogy mi az a stílus ami tetszik és úgy válaszatni, csak előtte legyen meg minde ahogyan tervezem, aztán utána válogatni a pénzhet kötve :D
2023. ápr. 10. 21:46
 17/19 A kérdező kommentje:
15-ös, Nekem a magasság nem mérvadó, hogy minél nagyonn járgány, biztonságot szeretnék, nem 100+al száguldozni, annyira még nem érzem, hogy készen állnék arra, talán ídővel
2023. ápr. 10. 21:47
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Nem tudom, autót vezettél-e már életedben, de megsúgom, motorral hatványozottan igaz, hogy egy zsúfolt városban sokkal nagyobb veszélynek vagy kitéve, mint az autópályán. Autópályán csak azért nem szoktunk sokat motorozni nagy sebességekkel, mert baromira unalmas.
2023. ápr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
18# Van B kat jogsim és vezetek már egy ideje kocsit, 1 éve van meg a jogsim, igen ezzel tisztában vagyok, hogy veszélyesebb meg nagyobb odafigyelést igényel mint a 4 kerekű járgány ezzel is számolok :)
2023. ápr. 10. 22:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!