Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem kocsit, de sok a...

Vettem kocsit, de sok a javitnivaló, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Boldog Húsvétot első sorban! 3 hete vettem egy VW CC Passatot, 8000 euró volt, 2009, 1.8 motor benzines, 160 ló erő, 190.000 Km van benne, a karosszéria tökéletes állapotban van, belül is nagyon szép. Olajcserét megcsináltam miután megvettem, és mondta a mekanikus, hogy a motor láncot ki kell cseréljem, illetve a turbót, zárójelben azt írta a papírra, hogy engedi az olajat. Elvittem másik szerelőhőz is, hogy biztos legyen a dolog, az is ezeket mondta, ami eddig kb 1000 euróban benne van. Aztán tegnap mentem vele úgy 40 km-t és menet közben kigyult az olaj lámpa és írta angolul, hogy van valami baj az olaj nyomással és allitsam meg a kocsit... Ez a dolog 2-3 másodpercig tartott mielőtt eltűnt, aztán 5-10 km után megint bejött egyszer ugyanez, viszont azóta nem mutatta, felhívtam a szerelőt, azt mondta, hogy lehet kikell cserélni a az olajpompát, de látatlanban nem tudja megmondani pontosan, és az árát sem tudja még megmondani amíg nem látja, de azt mondta, hogy ahhoz ki kell vegye a motort... Az a dilemmám, hogy most akkor mi is ez az egész? Ilyen szar az egész motor, és ha elromlik valami, megjavitom, aztán megint elfog romolni más valami?! Épp ennyire átcsesztek? 3000 km határáig garancia alatt van a kocsi, de félek, hogy ha szólok a cégnek amelyektől vettem, akkor nem javítják meg úgy ahogy kell, hanem olcsó alkatrészekkel hamar lerendeznek, aztán egy idő után megint cserélhetem ki én.... Nem vagyok nagy szakértő, szerintetek ezek általános dolgok, amik bármely kocsinál előfordulhatnak és miután megjavittatom akkor már nem lenne más bajom vele? Vagy alapból egy szar kocsit vettem? Szerintetek mit kéne tegyek? Már azt a 8000 eurót úgyse kapom vissza. (A héten fogom vinni a szervízbe, lánot cserélnek, turbót újítják fel és ezt az olajos dolgot is megnézik, ami összesen benne lesz egy olyan 1200-1300 euróba minimum)

2023. ápr. 9. 20:48
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
De a külseje belseje nem árulkodna ha tényleg lenne benne rengeteg km? Mert szinte mintha a gyárból jött volna ki, úgy néz ki belül is a bőr, kívül is a karosszéria
2023. ápr. 9. 21:29
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
#8 Használt autónál sosem lesz ilyen, hogy csak megveszed és csak használod. A kínálat tetejéről kell venni az autót és alaposan, hozzáértővel átvizsgáltatni, akkor sem biztos, hogy hibátlan lesz. Ráadásul miért adja el az autót az eladó... Vagy azért mert szar, ezért jó esetben olcsón adja, rossz esetben eltitkolja hogy szar és drágán adja. A lehetséges hibátlan általában túl van árazva, de attól még hogy túl van árazva nem biztos hogy jó. Szóval ja, nehéz jó használt autót venni. Nagy szerencse is kell hozzá.
2023. ápr. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a válaszokat, most már így jártam, megjavittatom ezeket aztán imadkozok, hogy más ne romoljon el benne
2023. ápr. 9. 21:37
 14/20 krwkco ***** válasza:
100%

"...szerintetek ezek általános dolgok, amik bármely kocsinál előfordulhatnak..."

A tied nem egy ÁTLAGOS kocsi, hanem egy frissen vett autó. A tulaj évek óta járt vele. Ismeri ezeket a hibákat és úgy döntött, hogy eladja. Vajon Te, aki "nem vagy nagy szakértő", meg fogsz velük birkózni?

Nem tudhatjuk, hogy mi van ezzel az autóval. Próbálj külső segítséget kérni. Pl. egy autófelmérőtől, aki használtautó vásárlás előtt felméréseket végez. Hallgassa meg a motor hangjait. Mielőtt vezérműláncot cseréltetsz méress kompressziót vagy veszteséget, hogy tudjad, mennyire kopott a motor. Méress kipufogógáz összetételt.

Ki kell venni a motort, mert az olajnyomásra panaszkodik? Mondja a szerelő. És ha csak az olajnyomásmérőgomba öregedett el? Nekem volt ilyen, más autónál Kicseréltettem, elmúlt a jelzés.

Ha az autókhoz nem értesz, legalább a szerelőkön próbálj emberismerettel átlátni.

De amúgy nem sok reményt látok. Jó sokat fogsz költeni erre a kocsira. :-(

2023. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Jó, írta valaki, hogy Magyarországon 12 hónapig van garancia rá, itt is 12 hónap van vagy 3000 km. Az nem jöhet szóba, hogy felhívom őket hogy akkor adjanak egy másik kocsit helyette, még akár ha egy 7000 eurós kocsit is? Most tudom, hogy nem tudtok erre válaszolni, csak ők miután felhívom őket, de Magyarországon nincs ilyen opció ha az ember ilyen second hand kocsi eladó cégtől vesz kocsit?
2023. ápr. 9. 21:53
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon beszámítja a kocsit amit vettél tőle, jóval olcsóbban pl. te esetedben 5500-6000 euroért és vehetsz tőle mást amit akarsz. De ezzel simán lehet hogy még rosszabbul jársz. Inkább add el te magad és vegyél olyat, amit fenn is tudsz tartani.
2023. ápr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
81%

1: Fosvágent vettél, ez ilyen.


2: kárvertikál? :D :D :D Mihhaha, nézd meg róluk a kopasz videóját youtubeon :D :D :D

2023. ápr. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NTBS ***** válasza:
Sajnálom, hogy így jártál.
2023. ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Lánc az kopó -fogyo alkatrész, nem rejetett hiba.



Ez az 1.8 autók tipikus hibája, az olajfogyasztás. Ez egy elég problémás dolog. Rá kellene venni, hogy részben álljak a javítás árát.

Sajnálom, de ezt jogi útra vinni nem álom. Sok idő és pénz, amire lesz belőle valami.

2023. ápr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 krwkco ***** válasza:
100%

#13

"megjavittatom ezeket aztán imadkozok, hogy más ne romoljon el benne"

Mielőtt egy csomó pénzt elköltesz felesleges vagy reménytelen javításokra, vizsgáltasd meg a motor állapotát egy független szakértővel, ahogy a #14-ben írtam. Ne találgass a hozzánemértésedre alapozva és ne bízd magad olyan szerelőkre, akik anyagilag érdekeltek a javításokban. Ha a hibák megalapozottak, akkor tudsz reklamálni az eladónál. Esetleg a helyi törvényeknek megfelelően visszavételt és teljes pénzvisszafizetést is kérve.

Vagy ha a hibák nem súlyosak, csak képzeltek, akkor megtudod, hogy érdemes megtartanod az autót.

2023. ápr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!