Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat b5.5 1.9 pdtdi 2002...

Passat b5.5 1.9 pdtdi 2002 évjáratú autóban szeretnék motor olajat cserélni. Az autó a napokban került hozzám jelenlegi kilométer benne 320000km régi tulaj mindig 5w30at tett bele Ismerős azt mondja tegyek bele 10W40 mert ennyi km után kopotabb moto?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék el térni a gyártói elő írttól

Csak el gondolkoztam ezen

Valakinek valami vélemény erről?



2023. ápr. 11. 04:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg ismerősödnek, hogy ne menjen autók közelébe és főleg ne adjon másoknak tanácsokat, mert azt sem tudja mit beszél.


Ez a sűrűbb olajos marhaság akkor szokott előjönni, mikor eszi az autó az olajat. Ezzel kapcsolatban két dolgot érdemes tudni: egyik, hogy az olajfogyasztást nem oldja meg a sűrűbb olaj, ez csak a hozzá nem értők városi legendaja. Másik pedig, hogy persze, 320e után már van motorkopás, de ez nem azt jelenti, hogy eszi is az olajat. Viszont akár eszi az olajat, akár nem, a sűrűbb olaj használata csak ront a helyzeten, mert rosszabb kenést biztosít, ezért még jobban és még gyorsabban kopni fog a motor.


Gyári előírástól nem szabad eltérni.

2023. ápr. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod én is ezen az elven vagyok .

Csak még én lettem le hülyézve meg hogy majd rá jössz dumákat kaptam.

2023. ápr. 11. 08:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj, hogy az olaj a megfelelő VW jóváhagyással rendelkezzen! Nem tudom, ez pontosan mi erre a motorra, de vannak netes olajajánlók, vagy ha megvan a kézikönyve, abban valószínűleg benne van.
2023. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

VW505.01, kiváltható VW507.00-val.

5W40 vagy 5W30 a legideálisabb bele. Van a Castrolnak és Motulnak is a VW PD motorokhoz fejlesztett speciális olaja, de mind jó ami tudja a fenti specifikációt.

2023. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akit átvernek a reklámok válasza:
Nekem ugyan Mercim van, de minden kézi-, szerelési, javítási könyvében 10W-40-től 5W-50-ig javasol olajat, attól függően hol használod az autót. Északi országokban az 5W-30-st töltik bele a szervízek, görögöknél, spanyoloknál az 5W-50-est!
2023. ápr. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!