Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia Berregő...

Skoda Octavia Berregő hangra megoldás?

Figyelt kérdés

Skoda Octavia III. Kombi automata autóm (2017/10 évjáratú, 1.6 TDI ) hangja berreg, amikor jobban oda lépek a gázra.

Először azt mondták, hogy a generátorral van gond, de ki lett cserélve, viszont a berregő hang megmaradt. Elvittem másik szerelőhöz, de annyit mondott, hogy nincs baj, esetleg a hidrotőke lehet. Miket nézessek át a kocsimon? Hidrotőke az a motorral kapcsolatos?

Tudom, láthatatlanul csak ötletelni lehet,de 2 magánszemély és persze a kocsi szervízese is átnézte.

2 babával utazok, félek használni az autómat .

Válaszokat elore is köszönöm 🙏



2023. ápr. 11. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél benzinest 😂
2023. ápr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kocsival nem 10 perceket utazok hanem 400-800km 😊 volt benzines, azóta többet sem veszek, terveim közt sincs.
2023. ápr. 11. 09:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor mi a probléma? Nem értelek...
2023. ápr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen barom vetet ilyenkor egy generátort a tulajjal?

Köze nincs hozzá.

Hallani kéne ezt a "berregést", lehet dízelnél porlasztóhiba, de egy egyszerű nyomásszabályzó-érzékelő is okozhat előtöltés romlást.

Igen, porlasztóhibánál tényleg jobb egy benzines csere, mert horror összeg.

Lehet használtat venni bele, ideig óráig jó lesz.

2023. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

....ja, hidrotőke hibák alapjáraton hallatszódnak, nagy fordulaton nincs.

A szelepeket nyitja a hidrotőke, az olajnyomás állítja be a szelephézagot.

Nagy fordulaton nagy az olajnyomás, kis fordulaton szoktak kopogni, ha hibásak.

2023. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hidrotőke csattog ha elengedi az olajat...

Azért berreg a motor mert dízel.

Ha mutatsz nekem egy dízelt ami gyorsitaskor nem berreg akkor megemelem a kalapom.

2023. ápr. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a dízellel van a problémám, tudom milyen egy dízel autó, és tudom milyen az, amikor nem normálisan berreg.

Attól ,hogy nő vagyok még megtudom különböztetni a hangokat. Nem azért fordultam ide, mert unatkozom, hanem mert 2023-ban egy autószervízes nem szerelő, hanem új alkatrész beszerelő 👍igen....,ha nem a saját fülemmel hallom,nem hiszem el... de ez volt a válasz arra, hogy miért nem tudják ,h mi a baja az autómnak. Több szerelő megnézte a kocsit,de csak találgatnak.. klímakompresszor, generátor, hidrotőke, és most az 5.szerelő a porlasztóra tippel. Köszi azért nektek a válaszokat

2023. ápr. 12. 06:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Felőlem nyugodtan költhetsz rá akármennyit, a berreges gyorsitaskor úgy is meg fog maradni.
2023. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!