Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.4 HDI-hoz Peugeot 206 vagy 207?

1.4 HDI-hoz Peugeot 206 vagy 207?

Figyelt kérdés

Hosszabb utakra, havi 2-3 alkalomra keresek egy kicsi, mégis kényelmes autót.


206-ról sokan irják, hogy jól sikerült konstrukció, a hátso futómüt kivéve, de nem vészes a javitâsa. Ezzel tisztában vagyok. Kicsi, olcsó, és kevés pénzböl fenntartható autó.


A 207-esek viszont jobban felszereltek. Sok 207-ben van PDC és tempómat, amiböl az utobbi számomra különösen jol jönne, na meg sokban napfénytetö is van.


Mivel havi 2000 km belcsuszna, igy az 1.4 HDI motor optimális lenne számomra, azt irják, nem egy elromlós tipus, ha megkapja amit kell. Bármelyik is lenne, 1.4 HDI lenne.


207 újabb technika, gyanítom, hogy drágább a fenntartása, mint a 206-osé. Sokan a bajuszkapcsolot és a szervókormány hibájára panaszkodnak, viszont mindenben jobb. Ez mennyire van igy?

Van valakinek tapasztalata mindkét autóval? A vàsàrlás 1-2 honapon belül esedékes, addig informálódom.



2023. ápr. 12. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Havi 2-3 alkalomra lehet, hogy jobban jársz, ha bérelsz. A 206 25 éves konstrukció, fapad. Hogy a dízel mennyire lesz optimális, majd meglátod. Sok kilométer lesz benne, és ha elromlik, költhetsz rendesen.
2023. ápr. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Béreltem, de nekem macera. Állandóan elmenni, elhozni, visszavinni, kaucio ide, van autó, nincs autó…

Szoval inkább vennék egyet. A matek szerint a leasing érné meg leginkább, de még nem akarok belevágni…okkal.

2023. ápr. 13. 00:07
 3/7 Revolúcióbiológus ***** válasza:
207-est hogy akarsz lízingelni? Több, mint 10 éve nem gyártják, s még a papíron lízingképes-korú (11-12 éves) példányok is olyan alacsony értékűek, hogy aligha fogja érdekelni a pénzintézetet, ők 1.5 millió forint alatt fel sem kelnek reggel az ágyból (a jelenlegi őrületes kamatterhet meg hagyjuk is). A 206-osok meg már Franciaországból is eltűnőben vannak, annyira öreg típus.
2023. ápr. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam sorry. Nem leasingelni egy uj autót. 207-est vagy 206-ost egy összegben venném.
2023. ápr. 13. 00:39
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Egyiket se, de tényleg! Normális, megbízható AUTÓT vegyél és ne dízel kotlát. Főleg ne francia probléma halmazokat. Nekem volt 207-es, az kivételesen megbízható volt, benzines. De se nem szép, se nem minőségi vagy dizájnos nem volt. 25 éves forma mindkettő!
2023. ápr. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor várom a javaslatokat :)
2023. ápr. 17. 11:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Ford fiesta, Opel Corsa D, újabb Swift, benzinesben.
2023. ápr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!