Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom a legegyszerűbben...

Hogyan tudom a legegyszerűbben megállapítani, hogy van-e guminyomás érzékelő szenzor a kerékben?

Figyelt kérdés

Nem régen vásárolt használt autón felnit és gumit szeretnék cserélni.

Az autó 2014 augusztusi. 2014 novembertől volt kötelező a guminyomás érzékelés az autókhoz.

Szerintem nincs benne, de vásárlás előtt szeretném leellenőrizni.

Erre a legegyszerűbb, ha egy kúton leeresztek egy kereket és megnézem a műszerfalon, hogy van-e visszajelzés?

Mennyinél adnak be ezek a szenzorok? 1,8bar-ig leengedve már bead?



2023. ápr. 14. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szenzor álló autóban nem méri a nyomást, kell egy pár percig vele gurulni ahhoz, hogy értéket adjon.
2023. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor, ha az ABS-ből kapja a jelet és nem a kerékbe épített szenzorból?
2023. ápr. 14. 11:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Az enyém instant jelez beindítás után, ha kevésnek érzi al evegőt. Egyből megjelenik a sárga ikon a műszerfalon, nem kell gurulni sehova.
2023. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy mikortól volt kötelező, nem jelent semmit. A TPMS már egy létező dolog volt korábban is. Csak nem volt kötelező, feláras extraként volt kérhető a megrendeléskor. Pl a 2005-ös autómban is van. Pedig sima egyszerű alsó-középkategóriás tömegautó.

Ha szenzor van a kerekekben, akkor valahol a menüben ki kellene jeleznie a konkrét nyomásértékeket. Ha nincs ilyen, attól még lehet defektfigyelő rendszer a kocsiban, de jó eséllyel nem a kerekekben van az aktív nyomásmérő szenzor, hanem a kerekek fordulatszámát figyeli az ABS jeladókon keresztül.

2023. ápr. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De jó lenne ténylegesen a kérdésre választ kapni...
2023. ápr. 14. 14:31
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nem csak akkor, ha az ABS-ből kapja a jelet és nem a kerékbe épített szenzorból?"

Autótípustól függ. Megnt a 2005-ös autómat hozom fel példának. Ott még gondoltak a tartósságra és olyan szenzor van a kerekekbe, ami csak forgó kerekeknél ad jelet. Kiszerelt szenzort ha kézben rázogatom, lehet is hallani az apró kattogásokat, mivel a mozgás (gravitációs tér irányának változása) egy mikrokapcsolót kapcsolgat benne. Ekkor küldi a jelet. 18 éve még a gyári szenzorok vannak benne és még bírja szuflával a beépített elem, köszönhetően hogy spórol vele, amikor nem forog a kerék. Ha reggel elindítom az autót, amíg nem gurulok legalább pár métert, a nyomások helyén csak ilyet ír: -

A 2018-as autóm ugyan ez a típus, ugyan ez a márka, csak két generációval fiatalabb. Itt már nincs ez a mozgásérzékelős módszer, Reggel ahogy gyújtásra teszem, már írja is ki az összes keréknyomást, mert a jeladók folyamatosan adják a jelet. Cserébe azt írják fórumokon, hogy kb 5 év a szenzorok élettartama, utána kuka, újat kell venni, mivel az elem nem cserélhető bennük. Úgyhogy már én is készülök, hogy újakat kell lassan vennem.

Mindkét megoldásnak van előnye, hátránya.

2023. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"De jó lenne ténylegesen a kérdésre választ kapni..."

Ezt most nem értem... nem arra válaszoltam?! Szerintem nem a fecskefarkú pillangók szaporodásáról elmélkedtem. De akkor bocs, hogy segíteni próbáltam. #4, #6 voltam.

2023. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

A 4-es váalszodra (első felére) írtam.

Az autó alapfelszereltségű, még érintőképernyős kijelző sincs benne. Soros LCD kijelzős rádió van benne. A műszerfalban sincs egy kis mini TFT képernyő.

Alapból nem gondolnám, hogy van benne, de le szeretném ellenőrizni. Valószínűleg csak a műszerfalon világítana a gumi jel, ha van.

Neked egyébként a 2005-ös autódban is van valamilyen kis képernyő, amin a mínusz jelet (-) vagy az értékeket látod?

2023. ápr. 14. 14:59
 9/12 anonim ***** válasza:

"Neked egyébként a 2005-ös autódban is van valamilyen kis képernyő, amin a mínusz jelet (-) vagy az értékeket látod?"

Igen. A középkonzolon van egy 6,5"-os színes (tehát nem az a korabeli egy-két monokróm LCD) kijelző. A térképet is ezen jeleníti meg a navigáció. Kis presztízsű népautó, de főleg akkoriban még a magasabb kategóriákhoz képest is ritka gazdag felszereltségű volt.

Ha a tiédben nincs kijelző, csak ikonokkal jelezné, akkor valószínűleg (90%) a gyártó spórolásból nem rakott bele pontos nyomásmérő szenzorokat. Milyen típusról van szó amúgy, ha nem titok?


A 4-es első felében meg csak erre írtam, hogy önmagában az évjárat nem garancia semmire: "Az autó 2014 augusztusi. 2014 novembertől volt kötelező a guminyomás érzékelés az autókhoz. Szerintem nincs benne". Sajnálom, ha ez szerinted semmilyen módon nem kapcsolódik a kérdésedhez.

2023. ápr. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Toyota Auris (1.6B).

Tudom, hogy azelőtt, hogy kötelező lett volna nincs garancia.

Én meg azért írtam a hónapot is oda, hogy 3 hónappal a kötelezővé tétel előtt vajon még időben kicentizték, hogy eladnak olyanokat, amiben nincsen. Vagy ha a kereskedésben bent volt, akkor már eladhatták.

Egyébként a Toyoták elvileg szenzort használnak a kerékben, nem az ABS-ből nyerik az infót. De, hogy olyan lehet-e, mint neked a 2005-ösben, jókérdés.

Amennyiben nem, akkor viszont ha leeresztem ~1,8 barig, (elvileg 2,3bar a gyári), akkor be kell jelezzen, igaz?

2023. ápr. 14. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!