Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baj a motorommal?...

Mi lehet a baj a motorommal? Az alany egy Piaggio X10 330cm3.

Figyelt kérdés
Az eddigi motorjaimmal csak bedőltem a kanyarban, laza gázelvétel és magától bekúszott minden eddigi gépem. Ez egyszerűen nem engedi magát bedönteni, tovább akar menni egyenesen, s amikor lelassul, hogy mégis kanyarodjon, akkor elemi erővel elkezdi befelé tekerni a kormányt, hogy alig bírom tartani. Már-már azt hittem, hogy elfelejtettem motorozni, s majd megszokom, de eltelt 2 év és egyszerűen félek rajta kanyarodni. A keréknyomások tizedre beállítva, nem lóg semmije. A motorfékje brutálisan erős, nagyon kicsi az alapjárat, s amikor elveszem a gázt a kanyar előtt, egyszerűen megtorpan, majd a kanyarodás kezdetekor hirtelen elkezd bedőlni úgy, hogy alig tudom kikorrigálni. Ráadásul a gáz nagyon hülyén van beállítva. Az alapjárat nagyon kicsi, meg lehet számolni a puffogásokat, s amikor megmozdítom a gázt, 1 mm húzásra már 10LE van a keréken és ugrik egyet, nincs puha indulás. Egyszerűen nem lehet neki finom gázt adni. Ez országúton nem baj, de városban, kanyargáskor életveszélyes. Lassítok, elkezd torpanni, majd dőlni befele. Hogy el ne essek, pici gázt húzok, erre ugrik egyet és kitör előre. Én nem vagyok egy beszari 45 év motorozás után, de erre egyszerűen nincsenek szavak, félek vele menni. És nem tudom, mi lehet a gond.
2023. ápr. 19. 16:11
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!