Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kevés volt az olaj?

Kevés volt az olaj?

Figyelt kérdés

Menet közbe felvillant sárgán az olaj nyomás előjelző lámpa, nem villogott simán világított. Az autó leállítása után is. Nívó min alatt mutatta az olajat. Legközelebbi benzinkúton vettem 1l bele. Miután rá töltöttem indítás után a lámpa kialudt. És kb 60km megtétele után se jelent meg újra.

Ez lehetet a probléma ?

Az autó pont olaj csere előtt áll hétvégén viszem.

Olaj cseréjénél 4.5l kapott és azóta nem volt után töltve kb 10 000 mentem rá.


Golf 4 1.9 pdtdi



#olaj #olajnyomás #Sárgán világító olaj nyomás lámpa
2023. ápr. 19. 21:05
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Igen, az volt a baja.
2023. ápr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Örülhetsz, hogy nem más autód van, mert nem mindegyik jelzi ki, hanem egyszercsak kinyiffan. Ezért illik figyelgetni az olajszintet legalább tankolásonként.
2023. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Általában mikor világít az alacsony olajszint és rátöltesz akkor nem lesz baja. 1-2 havonta érdemes nézni egy szintet. Illetve ha tudja az ember, hogy eszi az olajat akkor nyugodtan lehet max szintre tölteni.


A csavar ott van, hogy láttunk már olyan autót aminél rávolt égve a szenzorra az olaj és már akkor szólt, hogy alacsony a szint mikor már késő volt.

2023. ápr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Havonta kell ellenőrizni, a guminyomással együtt. Egyenes talajon a leállítás után 5-10 perccel.
2023. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megtörtént az olajcsere. Hozzá adott 1l olajjal együtt kb 3.5-3,8l jött le. Nem hiszem hogy ilyen mennyiségnél jelezné, szerintem 1 max 2l-nél.
2023. ápr. 24. 21:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Autó függő, az én öreg mercimnél még nem sík hülyék tervezték az autót szerencsére.

Ha a minimum alatt van egy picivel is már zárja a kört az úszó és felvillan az alacsony olajszint.


Míg fater jóval fiatalabb autójában egyáltalán nincs olajszint visszajelző lámpa sem...

2023. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!