Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adott nekem egy Honda Jazz...

Adott nekem egy Honda Jazz 2008 GE 1.2 ivtech de nem szeretnék drága iridium gyertyát venni bele melyik sima gyertya lenne még jó? Azt hiszem hogy ez a 8 gyertyás változat

Figyelt kérdés
Honda jazz gyertya

2023. ápr. 24. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Tessék válogass:

[link]

2023. ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 gyertyás 1.2-es ivtech? Az milyen motor?

Tudtommal csak 4 hengeres motorral gyártották azt a Jazzt. Egyébként, NGK IZFR6K13 kell bele. A nem laser iridium gyertyákat azért sem ajánlatos belerakni, mert gyakrabban kell cserélni őket, a motort nem olyan gyertyához tervezték és a fogyasztást is növelheti ezzel. Lehet, hogy drágább, viszont annyival kevesebbszer kell őket cserélni.

2023. ápr. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%

#2

"8 gyertyás 1.2-es ivtech? Az milyen motor?"

A kérdésben említett motort nem ismerem. De a Honda Jazz négyhengeres motorjai között van 8 gyertyás. Hengerenként 2 gyertya.

2023. ápr. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hát ennek utána kellett néznem és ha jól láttam a 1.2-es motor egy L12B1 i-VTEC, amibe csak 4 gyertya van. Az L12A i-DSI-ben van 8 gyertya, de az csak az 1. generációs Jazzben volt.
2023. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy #2 is irta, 4 gyertya kell vagyis 2008-15 közöttiekbe.Az előtte lévő generációba kell csak 8. Ha pedig a 4 gyertyás jazz,akkor csak NGK DiFR6D13 iridiumos japán gyertya javasolt.Ez vagy 100 ezert ki fog bírni.
jan. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!