Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót lenne érdemesebb...

Melyik autót lenne érdemesebb megvenni?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás gondolkozunk.

Az egyik egy 2018-as, 1.4T benzines, 140 lovas, manuláis ( 6 fokozatú ), elsőkerekes, Suzuki SX4 S-cross, amely tényleg gyönyörű állapotban van.

Minden szervízről papír stb, és csak 57.000 km van benne.

A másik egy 2016-os Mazda CX-5, amely 2.2 dízeles, 175 lovas, összkerekes, automata autó, melyben 110.000km van. Ennek az autónak is megvan minden szervízről a papírjai stb és ez is nagyon szép állapotban van.

Tudom, hogy nem egy kategória a két autó.

De melyiket lenne érdemesebb megvenni?

Leginkább vidéken lenne használva, néha városban, illetve autóúton. Heti olyan 4-500km-t mennék vele.

Dombos/hegyes helyeken pedig havi 1-2 alkalommal járok, mikor megyünk az anyósékhoz.

Általában 3-4 ember ülne benne, gyermekvállalás pedig még odébb van.

Nagyjából mind a kettő olyan 5.6M körül lehetne elhozni.

Melyiket lenne érdemesebb megvenni?


2023. ápr. 26. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Benzinest évi 20.000+ kmre?

Noooormaaaalis????

2023. ápr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt, érdemes, de mi alapján?

Másrészt, ha bevallottan nem egy kategória, akkor mégis hogyan lehetne reálisan összehasonlítani?

Megint egy balek szerintem, aki beleszerelmesedett a szomszéd autójába, meg egy másikba a neten és két konkrét példány között agonizál, miközben tök nem így kellene autót venni.

2023. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Utánanéztem és vegyesben pont ugyanannyit fogyasztanak gyári adatok szerint, ami kicsivel több lesz valóságban a benzinesnél szerintem, de nem vészesen. SX4-gyel szerintem jobban jársz az olcsóbb fenntartás miatt.
2023. ápr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Suzuki
2023. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

" Ennek az autónak is megvan minden szervízről a papírjai "


Siman lehet ezeket hamisitani.

2023. ápr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3: gyári adatot el ne hidd...

spritmonitor, ott kapsz valós adatot.

2023. ápr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Megnéztem, komoly 0,5 liter különbség van/100 km, ehhez képest olcsóbb fenntartani jóval az SX4-et. Még mindig SX4-re megy a szavazat.
2023. ápr. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

jaaa és akkor még nem is beszéltem a fogyasztás mellett egy másik fontos dologról évi 20e+ km-nél. a kényelemről...


Ültél már ilyen autóban? Igen csak kényelmetlen az a vezetőülés.

Számomra kínzás lenne ezzel az autóval ennyit utazni.

2023. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!