Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen egy 50ccm-es (folytássa...

Milyen egy 50ccm-es (folytással rendelkező) motoron váltani? Folytással is a 45kmh sebességnél 3-assal megy el és csak anélkül 85-nél kell a 6-ost használni?

Figyelt kérdés
Mivel 45km/h a végsebessége (folytással, amit levetethetnék de nem igazán akarom mert ha a rendőr elkap nem dicsér meg:D), és 6 sebességes ez azt jelenti kb 8-10km/h növekedésekor folyamatosan váltani kell? Ez kicsit sem lehet jó. Vagy úgy van, hogy 45km/h-ig folytással is 3-asba megy el, de ha kivan véve akkor 85-be kell csak a 6-ra váltani? Remélem érthető:) Előre thx.
2010. okt. 9. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
45-nél is használhatod a 6. fokozatot, senki sem tiltja meg (a motor nem fogja szeretni, de ez van). A különbség annyi lesz, hogy tovább forgatható a motor, gyorsabban felpörög és nyomatékosabb lesz. Vagyis hosszabban húzatható egy-egy fokozatban, ritkábban kell kapcsolgatni. Egyébként pedig a jelenlegi állapotban ki kell tapasztalnod, hogy melyik a leghosszabb fokozat, amit még lehet használni (nem pörgi szét magát, de nem is csörömpöl alapjárat alatt). Lehet, hogy az 5. és 6. fokozat sok lesz neki, majd meglátod.
2010. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
fojtás kivételéhez a rendőrnek SEMMI köze
2010. okt. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
előző: légyszi avass be:) mert akkor rosszul tudtam ezekszerint. eddig is mind2töknek kösz a választ!:)
2010. okt. 9. 15:14
 4/6 A kérdező kommentje:
ja és első: de nem muszáj 5, 6-ik sebességig elmenni ugye ahhoz, hogy 45km/h-val menjen?
2010. okt. 9. 16:57
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezt fejből, a típus és a körülmények ismerete nélkül nem tudom megmondani. Ráülsz, kipróbálod és kiderül. Egyébként szinte kizártnak tartom, hogy lenne olyan motorgyártó, aki egy 45 km/h végsebességű motorhoz hatfokozatú váltót tervezne. Főleg úgy, hogy a fojtás (majd' elfelejtettem: pontos j-vel írjuk) kiszerelése után nagyobb lesz a végsebesség. Ekkor a 45 km/h-hoz áttételezett váltót is át kellene variálni.
2010. okt. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Yamaha DT 50X-et néztem ki.
2010. okt. 10. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!