Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2004-es Ford fiesta...

Van egy 2004-es Ford fiesta 1.4 16v-es kocsim. Az a gond, hogy a kormány 110-120-as sebességnél elkezd nagyon rázni, de ha feljebb megyek, akkor elmúlik majd újra ráz. Mi lehet itt a baj?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 13:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Huhh, ott nagyon félő, hogy elromlott valami! Vidd el szerelőhöz!
2011. aug. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem vesztettél el egy kis ólomdarabot a kerékről?

Centírozáskor a gumis kis súlyokat rak fel, ha leesik valamelyik szokott ilyen lenni.

2011. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az acélfelni külső pereménél kell nézni őket, ott ahol találkozik a gumival. Ha nemrég esett le, akkor látható a helye.
2011. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Vagy elhagyatd a súlyt a felniről,vagy megütötted a felnit a jó magyar utakon egy kátyúban! Ha nem a felni akkor szálszakadt a gumid!
2011. aug. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jaj én pont így jártam elvittem centíroztatni a kerekeimet kicentírozta az a f_sz gumis olyan "jól" csinálta meg hogy mire hazaértem már nem volt rajta a súly (kb. 10 km-t mentem vele).Szóval igen elég valószínű hogy nálad is ez a baj főleg ha ilyen "szakemberhez" vitted az autót mint nekem sikerült.
2011. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja, azt el felejtettem mondani, hogy a kormánykerék ráz
2011. aug. 29. 10:29
 7/12 A kérdező kommentje:

Centírozni én is elvittem, de alig használt.


Ez kb két éve van így, hogy ráz a kormány.


Mostanában nyikorgásokat is hallok a kerekeknél, bár azt csak a rosszabb utakon

2011. aug. 29. 10:31
 8/12 anonim ***** válasza:
rosszul centizozták ki,vagy elhagytad a súlyt! Vagy a gumid szálszakadt,másért nem lehet! A kormány egyébként még fékezéskor is szokott rázni,de az féktárcsak probléma! Fel van hullámosodva!
2011. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
bocsánat, miféle súly hagytam el?
2011. aug. 29. 21:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Arról a súlyról van szó (kis íves fémdarab egy fém nyelvvel ami a helyén tartja), amit a gumis tesz fel centírozáskor ha szükséges. Általában pedig szükséges.

De ha centírozástól függetlenül ráz és hangot ad, akkor nem ártana felemelni és megnézni a kormányművet, gömbfejeket és mindent a környéken.

2011. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!