Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gyertya ezen része ahol...

A gyertya ezen része ahol húzza az ívet, ott ilyen vékony kell legyen?

Figyelt kérdés

Nem akar indulni a motrom-Honda CRF450-karburátor beállítás kell neki, de a gyertyát is kivettem, hogy nem-e szikra baja is van, és akkor láttam, hogy túl vékony a pete. Vagy ez a tipus ilyen kell legyen? Elég régi a gyertya, és a sok használattól így meg vékonyodott (vagy hogy lehet ezt mondani)? A típus: NGK IFR8H-11

[link]

[link]

[link]



2023. ápr. 30. 10:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez újkorában is ilyen hegyes volt.
2023. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez ilyen fajta gyertya. Nincs semmi baja.
2023. ápr. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, a válaszokat, teszem is vissza a gyertyát, már csak a karbit kell valahogy beállítsam. A levegő-benzin arányt állító csavart elállítottam, és most sehogy sem tudom vissza állítani, hogy normális legyen a keverék arány.
2023. ápr. 30. 11:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Youtubeon biztos hogy van videó arról, hogy hogyan kell beállítani a karburátort.
2023. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Attól mert az elektróda gyárilag is ilyen vékony (irídiumos gyertya ismertetőjele), attól még lehet szar a gyertya.
2023. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogy mitől lesz szar a gyertya? Én úgy tudom, hogy bekormosodik, akkor meg kell pucolni, és már jó is, húzza az ívet.

Vagy még milyen baja lehet? Mert ugye az a szerepe, hogy adjon szikrát. Bizonyos esetekben amikor kormos lessz, akkor nem rittyenti a szikrát. Ekkor szar a gyertya. Úgy gondolom, hogy más baja nem nagyon tud lenni. Vagy rosszul gondolom?

2023. ápr. 30. 11:52
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Közel újnak tűnik ez a gyertya, szerintem nem lehet baja, de kipróbálhatod, hogy nem rakod be a helyére, csak rádugod a vezetéket és ad-e szikrát.
2023. ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igaz, így kell kipróbáljam.
2023. ápr. 30. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

110ezer volt az iridiumos gyertyában, amikor új iridiumosra cseréltem. A régiek szinte újnak látszottak, sajnáltam cserélni. Aztán mentem egy kört az új gyertyákkal...ég és föld...csak úgy szaggatta az aszfaltot.


Szóval a lényeg: a régi gyertya hiába néz ki jól, a vadi új gyetya az igazi..nem a korom, vagy az elfogyott szikracsúcsok számítanak.

2023. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!