Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Véletlenül felengedtem a...

Véletlenül felengedtem a kuplungot és a váltást nem fejeztem be, lehet baja emiatt a váltónak?

Figyelt kérdés

Benzines 1es Punto, ma piros után indulásnál kicsit el voltam kalandozva, a kézi váltás kicsit bénán sikerült és már engedtem fel a kuplungot kb amikor 1ből kivettem és akartam 2be tenni akkor csúnya összeérő, surlódó hangot hallottam, persze rögtön visszatértem nullába ahogy lereagáltam aztán kuplung be és 2.

Még nem fordult ilyen velem elő, nem nagyon értek szerkezetileg az autókhoz, ezért az lenne a kérdésem, hogy emiatt mennyire komoly amortizáció keletkezhetett az Autóban?

Köszönöm



2023. máj. 7. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi.

Azért rendszert nem kell csinálni belőle.

2023. máj. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Ha ugyanúgy veszi a fokozatokat akkor minden rendben. Kuplungot mindig tövig, vàltàs, kuplungot kienged. Odafigyelès az autóvezetèskor! Nagyon fontos! Sok sikert!
2023. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megszámoltad a fogaskerekeket, előfordul, ha gyorsabb a lábad, mint a kezed. A legjobbakkal is megesik. Ha nem csinálsz belőle napi rutint, akkor nagy baja nem lehet.
2023. máj. 8. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Néha mindenkivel megesik, akkora tragédiát nem csináltál főleg ha rendesen működik továbbra is minden. De azért ebből ne legyen rendszer mert idővel a váltód fogja bánni.
2023. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én múltkor kuplung nélkül vettem ki sebességből véletlen. Csak miután megtörtént vettem észre, hogy hoppá nem nyomtam kuplungot. Semmi baja nem lett tőle, nem volt semmi hangja.
2023. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Kivételtől nem is lesz baja, ha be is akarod rakni az a problémásabb, meg mikor állóhelyben odakúrsz neki egy egyest azt a pedált meg elfelejtetted benyomni. Nálam néha előfordult, de ezek bele vannak tervezve egy váltó élettartamába, nem lesz tőle baja. Én automatás vagyok úgyhogy nagy ritkán ha kézisbe ülök át kiesnek ezek a megszokott mozdulatsorok.
2023. máj. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!