Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mutat nagyobb sebességet...

Miért mutat nagyobb sebességet a kocsi mint kellene?

Figyelt kérdés
Audi A3 2010. 140 a mutatón, a villogó merők szerint 130-132. Minden gyári dolog, még a felni is eredeti 16"-osak.
2023. máj. 9. 09:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*GPS navigáció szerint sem megyek annyira gyorsan. Lehet a kocsin állítani?
2023. máj. 9. 09:45
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Minden jármű órája csal felfelé.
2023. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Vagy gyárilag ilyen vagy kisebb átmérőjű a kerék, mint a gyári.
2023. máj. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
16" és 17" van beírva.
2023. máj. 9. 09:54
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Mivel nem hitelesített mérőműszer világszerte előírás, hogy kevesebbet NEM mutathat. Ezért úgy tervezik, hogy kivédhető legyen ennek előfordulása rendes üzemi körülmények között. Ennek legegyszerűbb megoldása, ha többet mutat. A modern kocsikat nem ismerem, de a régebbieknél az eltérés sebbésségfüggő is (legalábbis én ezt tapasztaltam). Alacsonyabb tempó esetén kisebb, sietősebben nagyobb. De nem durva eltérések ezek. Szóval olyan nincs, hogy 140-nel megyek, de 170-et mutat.
2023. máj. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

#4 Nem a felni átmérője számít, hanem a gumié.


De mint írták, minden autó órája csal egy kicsit, ennek az oka pont most a napokban volt téma a traffipaxos hiszti miatt. Azért csal, mert elvileg azt kellene figyelned sebesség tekintetében, nem a GPS-t és hogy ha pl. 50-es táblánál véletlenül megszalad a lábad és 53-nal mész (óra szerint), valójában még akkor sem lépted túl az 50-et.

2023. máj. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szervizben tudnak rajta legalább egy kicsit állítani hogy ne legyen ennyire zavaró plusz 10km/h?
2023. máj. 9. 10:14
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7 Persze lefűrészelnek a kerékből. :DDD Mégis hogy gondolod te az állítást?
2023. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb oldalfalu gumi kell rá 🙂
2023. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudnak. Nekem is volt olyan autóm ami nagyon sokat csalt felfelé, tettem rá nagyobb felnit, így gumival együtt lett annyival nagyobb a komplett kerék átmérője, hogy majdnem teljesen pontos lett, sőt, nagy tempónál picit még alá is mért, ami ugye tilos lenne.


Jól bele is szaladtam elég hamar két gyorshajtásba mert megszoktam hogy óra szerintihez képest levonok még 8-9km/h-t.

Szerintem csak szokj hozzá, jobb az ha többet mutat.

2023. máj. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!