Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a "biztonságosabb"????

Melyik a "biztonságosabb"????

Figyelt kérdés

[link]


[link]


A kérdés elméleti. Bár számomra furcsa, hogy a smart 980kg és pont ez ihlette a kérdést. A suzuki könyebb, de nagyobb a gyűrődési zóna, a smart kisebb(nyilán ez már a mini autó kategória),de nehezebb. Szóval egy frontális ütközésnél ki járna rosszabbul?



2023. máj. 11. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:

"Szóval egy frontális ütközésnél ki járna rosszabbul?"


Mindketten.


Érdekességképpen, mindkettő anyósa.

Akármilyen tesztek vannak frontális ütközésről, a valóságban a sofőr védi reflexből magát, esetleg túléli. Az utas a leggyakoribb áldozat.

2023. máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akinek nincs légzsákja. Persze egy bizonyos sebesség fölött már az is mindegy, úgyis meghal az ember. Amúgy szerintem frontális ütközésnél a suzuki járna kevésbé rosszul, ha azonos biztonsági felszereltségük van.
2023. máj. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Smart tulajdonképpen egy Mercedes a Suzuki meg papír.
2023. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Smartnak viszonylag bika kerete van, és hiába rövidebb az eleje, a gyűrődési zóna jól kialakított. A Suzukinak hiába hosszabb az eleje, az egész kasztni gyengébb.


Nyilván a frontális ütközés mindig lutri. Mivel ütközik? Mennyivel?

2023. máj. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De a mostani Suzukik kasztnija is gyengék. Láttam egy koccanást, ahol az új vitara belement egy kombi h astra seggébe. Azt astranak betört bal hátsó lámpája elég karcos lett a hátsó lökhárító és pár helyen elpattant, de nem volt leszkakadva. A vitaranak pedig az egész fel oldala felgyűrve, oldal panel elhajolva lámpa leszakdva. Mint ha 50nel beton falnak rohant volna.
2023. máj. 12. 00:29
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Hallottál már a gyűrődési zónáról? Minél több dolog törik, annál több dolog fogja fel az energiákat az ütközésből az ember elől. Ezért van manapság már ilyen zóna és ezért haltak meg régen egy 30 km/h ütközésben. Mert az ember kapta az energia egészét, autónak semmi baja nem volt. Autó vagy az ember a fontosabb?
2023. máj. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyilván valóban az ember, viszont egy jármű súlya is fontos. Nekem volt ezres swiftem és egy fabia 1gen. Mind a kettő a kisautó kategóriába tartozik de a skoda 1050 a Suzuki meg 775kg volt és tudtam, hogy abból nem szednek ki élve.
2023. máj. 12. 07:34
 8/9 Farkas999 ***** válasza:
A Vitarának 5 csillagos a töréstesztje.
2023. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát nyugodj meg, mert a fabiaból sem szednek ki élve.
2023. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!