Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen büntetés jár ha (2éven...

Milyen büntetés jár ha (2éven belül szállítok személyt erre alkalmas motorral?

Figyelt kérdés

(B) kategóriás jogosítványom van 2021.Decembere óta és (A2) kategóriás jogosítványom 2022.Novembere óta.

A szabályzat ugyebár azt írja, hogy legalább 2 éve kell hogy legyen EU-s jogosítványom nekem viszont még a 2 évhez hiányzik 7 hónap. mivel itt a szezon és én motort vásároltam autó helyett, így lenne egy ,,utitársam" akit nap mint nap munkába kéne vinnem. Ez mennyire kivitelezhető/ mennyire nézik a rendőrök motorosoknál a legelső jogosítvány megszerzésének dátumát?

Tapasztalataitokat / válaszaitokat előre is köszönöm.



2023. máj. 11. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem állít meg a rendőr, nincs semmi, bár gyakorlatilag ez az első szezonod, magánvéleményem, hogy elég felelőtlen dolog utast szállítani (mondjuk két év után sem feltétlenül felelősségteljes), főleg, mert autóval sincs sok közlekedési rutinod. Először egyedül kéne megtapasztalni bizonyos szinten a motorozást, utána vinni utast.


Ha a rendőr megállít, akkor helyszíni bírság, és nyilván nem ülhet vissza mögéd az utas. Ha veszélyeztetsz vagy balesetet okozol, akkor egyébként is eltilthatnak a vezetéstől, és az eltiltás lejárta után megint 2 évig kezdő a jogosítványod, feltételezem, súlyosbító tényező lesz, ha utasod is volt.

2023. máj. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! 6éve motorozok.

Na hát igen vélhetőleg ha nem állít meg akkor nem büntet meg 🤣

2023. máj. 12. 07:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az utitárs dolgot nem eröltetném, mondom ezt úgy,hogy 8 évig voltam hasonlónak része, igaz autónak, és egy nyűg. Hátad mögött megy a dünnyögés hogyan vezetsz, meg persze te érezd magad szarul ha dolgod van és szabira mész. Motor meg ez mellett szezonális, és most is esik itt, ebből is lesz morgás, így szerintem nemsokáig lesz "utitársad".
2023. máj. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!