Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A1-es 1 hónapos jogosítvánnyal...

A1-es 1 hónapos jogosítvánnyal ha utast szállítok mire számíthatok? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy honda cbr 125-ös motorom. Minden tökéletes rajta. Forgalmi műszaki jogosítvány adásvételi és a kölcsönadási szerződés is (apa néven van a motor ezért kérték). Van AM kismotorra jogsim amit 2 éve kaptam meg, de az A1re csak 1 hónapja. Hogyha én utast szállítok és megállítanak a rendőrök mennyi rá az esély, hogy megbüntetnek ? Illetve ha büntetnek mire számíthatok ? Azon a környéken ahol menni szeretnek vele nem nagyon jár rendőr. A 2 év alatt meg nem állítottak meg, de azért jó tudni mert kell számítani.

2015. júl. 6. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Égy laza análra.
2015. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nos, pont neked kellene tudnod, hiszen nemrég vizsgáztál, hogy a kezdő vezetői engedély az első nemzetközi kategória megszerzésétől számít (nem rég változott), vagyis ha van már 2 éve AM-ed ami nemzetközi, akkor az A1 már nem kezdő!



[link]

"2. Kezdő vezetői engedély


6. § (1)14 Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.

(2)15 A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható."

2015. júl. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
igen. ezzel tisztába vagyok DE az AM az nem nemzetközi jogsi én úgy tudom. De akkor azt mondod szállíthatok?
2015. júl. 7. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

"DE az AM az nem nemzetközi jogsi én úgy tudom"


TE tudod úgy, mire figyeltél a tanfolyamon?

[link]

2 melléklet.

2015. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindent tudó barátom ^^. Képzel hívtam az oktatót és tudod mit mondott? "Minden megszerzett jogsi 2 évig kezdő jogsi. Szóval mindegy hogy volt jogsim vagy nem volt 2 évig nem vihetek utast.. Köszönöm a félrevezetést.
2015. júl. 9. 12:51
 6/8 anonim ***** válasza:
34%

Az oktatók már nem egyszer vezették félre a buta tanulóikat!

Pár éve azért rémisztgették a kölyköket, hogy 17 éves kortól lehet majd AM-re vizsgázni, aztán meg azzal, hogy aki automata robogóval vizsgázik korlátozott lesz a jogsija.


Nem véletlenül linkeltem be a jogszabályt, elolvashatod magad is, és értelmezheted, ha az IQ-d nagyobb a cipőd méreténél! Mielőtt okoskodva beszólogatsz, gondolkozz!


Egyébként nekem tökmindegy, legalább nem ölöd meg az utasodat, ha nem viszel senkit! Nem erőszak a disznótor.

2015. júl. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Majd elfelejtettem: se mindent tudó, se a barátod nem vagyok! Persze az is jogos, hogy a haveroknak és a kocsmában a félrészeg Józsi bácsinak hiszel, hiszen őket ismered, én pedig idegen vagyok.

Azt pedig furcsállom, hogy ha egész nap online vagy, akkor miért nem vagy képes a keresőt használni?

2015. júl. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerinted nem kerestem ? Vagy 15 rendőrt végig kérdeztem rengeteg motorossal beszéltem. De nem kaptam értelmes választ . Ezért felhivtam az oktatót és öt is meg kérdeztem.
2015. júl. 11. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!