Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tartózkodási helyre érkezik a...

Tartózkodási helyre érkezik a bírság?

Figyelt kérdés

Nem számítok bírságra, remélem nem is lesz.

Viszont autóm az lett, és érdekelne, hogy melyik címre küldenék esetleg? Csak nehogy meglepetés érjen, hogy kamatozik stb stb.


Az lenne a logikus, ha a tartózkodási címre, hisz ott tartózkodom..


Az állandó címen nem voltam vagy 7 éve, az ország legszélső sarkában van, csak azért lett az az állandóm (egy ismerős címe de ő sem jár oda, senki nem is lakja), mert nincs ahova máshova bejelentkezheznék sajnos..


Esetleg ügyfélkapun/okmányban lehet ezzel valamit intézni, hogy a tartózkodási helyre érkezzen ha esetleg bármit küldenének?


Minden hivatalos papírom ide érkezik, banktól, államkincstárból stb stb.

Autó átírásnál nem emlékszem, hogy kérdezték, de ha igen, biztos hogy a tart. helyet mondtam mint levelezési cím.


Csak gondoltam jobb félni mint megijedni, és inkább utána járnék. (Ügyfélkapu levéltárba jönne róla amúgy értesítő?)


Tudom ezt valahol ellenőrizni, vagy változtatni, hogy ez legyen a levelezési cím?

Előre is köszönöm :)



2023. máj. 12. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, olyan nincs, hogy nem tudsz sehova máshova bejelentkezni. Kényelmi okokból nekem is a szüleim háza az állandó lakcímem, de egy albérletet is be lehet állandónak jelenteni, és mellesleg ez a ptk. szerint mindenkinek kötelessége - csak azért nem foglalkozik vele senki, mert ennek elmulasztása nem szabálysértés, nem bűncselekmény, nem szankcionálható - csak éppen megszívod, ha olyasmi szituáció lép fel, mint amiben most vagy.


Viszont. Ha mindened oda érkezik (szavazási jegyzékbe vétel, nemzeti konzultáció is), akkor valószínűleg a bírság is oda fog érkezni, nem kell félned. A legegyszerűbb viszont telefonálni a helyi kormányablaknak, és megkérdezni tőlük, ki más tudna erre válaszolni, mint egy hivatal, legalább dolgoznak az aktatologatók.

2023. máj. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1 A válaszod első részére nem vonatkozott a kérdés. Nem tudhatod milyen helyzetben vagyok, hogy se nagyszüleim nincsenek, se szüleim az országban, rokonaimat nem ismerem, valamint hogy most épp hol húzom meg magam, ahol csak a tartózkodásit tudtam mondjuk szívességből elintézni.

Hónapokon belül fogom tudni csak elintézni a végleges lakcímet.


A válaszod második részét pedig köszönöm.

2023. máj. 12. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Akkor pont úgy sikerült a válasz, ahogy tervezve volt, köszönöm az intelligenciád, hogy nem egyből személyeskedésnek vetted és lehurrogtál (nyilván gondoltam, hogy szülő, nagyszülő nem játszik, különben nem lenne a kérdés).


De tényleg, hivatalos telefon. Tudom, ma már a pizzát is online rendeljük (pedig telefonon biztosabb, hogy megjegyzik az extra feltéteket), de az a legtutibb.

2023. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!