Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin motor cseréje diesel...

Sabess420 kérdése:

Benzin motor cseréje diesel motorra?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 190-es (w201) Mercedesben motort cserélni!

Most egy 200-es benzin motor van benne és ezt szeretném egy 2.5-ös diesel motorra cserélni ami szintén Mercedesből származik!


A kérdés az lenne hogy lehet-e hivatalosan cserélni és ha igen akkor mi a menete?



#diesel #Mercedes #motorcsere #Mercedes 190 #Mercedes w201 #Benzin motorról diesel motorra
2023. máj. 12. 22:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet ilyet csinálni, főleg, hogy szinte biztos, hogy nem csak a motor más a két autó között, minimum a váltó is és még sok más. A legjobb, ha veszel egy olyat amilyet akarsz.
2023. máj. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem odaírni hogy tudom mivel jár egy motorcsere. Kábelek, váltó, diffi stb... Ezt meg is tudnám oldani csak hogy hivatalosan lepapíroztatni lehetne-e?
2023. máj. 12. 22:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet papiroztatni de szerintem is baromság.

Dízel 190esek ára még annyira nincs elszállva, szerintem amennyibe kerülne a papiroztatás + a sok meló + alkatrész.


Miért akarsz benne motort cserélni? Van egy nagyon jó kasznid meg egy jó om602 motorod?

2023. máj. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én valahol egyszer úgy olvastam,hogy olyan motort cserélhetsz ami abba a kaszniba gyárilag tettek, ha erősebb mint volt, akkor a regadókülönbözetet be kell fizetni, viszont a dizel-benzin és fordítva cserét nem engedik, bár ennek ellenére vannak példák, de gondolom nem kis papirozás az ára, sőt valószínűbb,hogy az ilyen autót először külföldön vizsgáztatják, majd úgy honosítják nálunk.
2023. máj. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 MGéza ***** válasza:

A motor mindenben más! Máshol vannak a tartóbakok, felfogatási és rögzítési pontok, már itt kezdődnek a problémák. Nem megoldhatatlan, csak épp nem könnyű. Hozz be inkább egy osztrák/német dízelt, ott még akad ebből a veterán típusból.

Egyéb megoldás: Keresel egy motorhibás, eredetileg is dízelmotoros járművet ebből a típusból. Akkor csak motorcsere, az szerkezeti átalakítást se jelent, kevesebb papírmunka, könnyebb ügymenet.

2023. máj. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tuti máshol vannak a motortartó bakok helyei? Mert szerintem nem...


"Keresel egy motorhibás, eredetileg is dízelmotoros járművet"

Motorhibás dízel 190-es? Olyan nem létezik 😂

Előbb porlad el a kaszni minthogy ezek a dízelmotorok beadják a kulcsot.

2023. máj. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MGéza ***** válasza:

Hm, amúgy lehet. Itt még nem a teljesítmény hajkurászása volt a lényeg, olyan egyszerűek, mint egy kortárs kisteherautóban.

Amúgy a kérdező a legnagyobb és egyben legsúlyosabb motort akarja beépíteni, szóval lehet némi eltérés, már csak biztonsági okokból meg a dízel sajátosságai miatt szerintem kicsit máshogy építették be.

2023. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tököltek ezzel anno a németek.

Csak ugye kell másik váltó, kuplung, lendkerék, kardan, difi, hűtő, óracsoport, izzitorelé.... + még ki tudja mi...

2023. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A papírmunka az egyetlen, ami akadálya ennek a motorcserének. A szerelés ezeknél még plug and play.
2023. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!