Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ablaktörlőmotor csere után az...

Ablaktörlőmotor csere után az ablaktörlő akadozva jár. Miért?

Figyelt kérdés

Egy héttel ezelőtt szerelőnél kicserélték az ablaktörlő motoromat egy újra (nem bontós), és most a lapátok kevésbé mennek ki balra plusz kopognak a kasztnin, azaz rosszul lett kalibrálva az alaphelyzet. Tudom, hogy ezt könnyű orvosolni, nem is emiatt aggódok.


Tegnap volt egy nagy eső, és volt időm rendesen leellenőrizni. Sajnos akadozva járnak a lapátok. Nem megállnak és újra elindulnak, hanem folyamatosan mennek, "ugrásokkal" megspékelve. A lapátok sebessége nem egyenletes, hanem olyan mintha valami visszafognák őket a haladásban, és amikor már nem bírja ez a valami visszafogni őket akkor ugranak egyet. Minden egyes törlésnél, néha gyengébben, néha jobban észrevehető.


Valaki felvilágosítanak, hogy ez mitől van?



2023. máj. 17. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Gyári motor lett beletéve?

Ha utángyártott olcsó, megvan a magyarázat, lehet, egy bontott gyári jobb lett volna.

2023. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom. 2008-as renault clioról van szó, és 45000 van a számlán feltűntetve ablaktörlő motor címszó alatt.
2023. máj. 17. 09:46
 3/12 A kérdező kommentje:
*45000Ft
2023. máj. 17. 09:47
 4/12 anonim ***** válasza:

Vidd vissza gariba.


Az akadozós törlést a lapát is okozhatja amúgy, ha tolja maga előtt a gumit, ahelyett hogy húzná.


[link]

2023. máj. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a videót, le fogom ellenőrizni, és valószínűleg viszem vissze a szervízbe
2023. máj. 17. 10:56
 6/12 veterán vas ***** válasza:

Le kell kötni a mechanikát a motorról, és úgy lepróbálni.

Ha a kulissza nélkül is is ugrál, a motor végállást kell megnézni/beállítani.

Ha a motor magában szépen megy, akkor valami feszül vagy görbe a tolókaroknál, esetleg össze van gyógyulva valamelyik kar/lapát tartó csonk.

2023. máj. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem márkaszervízbe mondták hogy az összes utángyártott ablaktörlőmotor arra való hopgy felbosszantsák az embert, azoknak a végállásaik sem 100% osan pontosak plusz annyira gagyi elemekből rakták össze hogy 1-2 évnél tovább nem bírják. Nekem annyit mondtak hogy menjek el egy bontóba, de előtte hívjam fel őket hogy van-e egyáltalán nekik hogy ne menjek feleslegesen és ha van akkor olyan 10-20 ezer Ft-ért érdemes megvenni, annyi hogy nincs rá garancia de normálisan fog működni pár évig.

Nekem annyit mondtak hogy a mozgó részeknél perselyeket érdemes zsírozni időnként, meg nem árt az ablaktorlő alattí vízelvezetőt sem kitakarítani legalább évente egyszer mert a sok összegyűlt dzsuva árthat az ablaktörlő szerkezetnek is már ha ott van minden elhelyezve ami modell függő is lehet.


A másik amit írtál lehet az is gond hogy az ablaktorlő karok rosszul lettek felhelyezve, meg lehet nem passzolnak teljesen pontosan.

2023. máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát ezeket olvasva bosszantó, hogy a 45000 Ft-os ablaktörlő motor ilyen rossz. Köszönöm a válaszaitokat. Következőnek majd a bontóból szerzem be.
2023. máj. 17. 17:06
 9/12 veterán vas ***** válasza:

Ne ítélj elsőre, ahogy írtam, lehet, hogy a kulissza van összegyógyulva.

Nem lehet, hogy az előző motort is az vágta tönkre?

2023. máj. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ma reggel megnéztem alaposabban a lapátokat, hogy leelenőrizzem a dolgokat amiket javasoltatok. A gumi helyesen áll, és maga a lapát is normálisan néz ki. Leteszteltem megint, és most egyáltalán nem akadozott, egyenletesen haladtak a lapátok. Érdekes...


A kar még mindig kopog a kasztnin, és nem megy ki teljesen balra. Felhívtam a szerelőt, azt mondta beállítja rendesen, és megpróbálja kideríteni az akadozás okát is. Privát ügyekből kifolyólag (mennem kell pár helyre és nem érek rá) majd csak júniusban. Ha nem felejtem el, akkor majd írok frissítést, ha esetleg valakit érdekelne, vagy valaki a jövőben ugyanebbe a problémába ütközne, és megoldást keresne erre a kérdésre.

2023. máj. 18. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!