Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motortér kábelköteg javítás/fe...

Motortér kábelköteg javítás/felújítás?

Figyelt kérdés

Vectra B 1997 X18XE az alany, nagy valószínűséggel a kábelkötegben valahol hiba van, bár szerintem simán lehet több helyen is ennyi év után. Mindenféle hibakódot dobál, érdekes módon csak vizes időben, gyanítom a vezetékek szigetelésével van a gond.

Újat szerintem lehetetlen venni, a bontott meg ugyanilyen lesz nagy valószínűséggel.

A lényeg hogy ezt a kábelköteget kellene felújítani. Árakat sehol nem találtam mennyiért csinálnák meg, bár valószínűleg magam oldom meg, de ha esetleg nem kerül olyan sokba akkor lehet hogy nem bajlódok vele.


Kb milyen összegre lehet gondolni ha mással csináltatom?



2023. máj. 17. 21:26
 1/4 anonim ***** válasza:
A kábelköteg cseréje iszonyú nagy munka. Gyakorlatilag atomjaira kell bontani az autót. Drágább lesz a munka mint a kocsid piaci ára. Otthon egyedül meg nem fogod tudni megcsinàlni.
2023. máj. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha van jó nagy autószerelő vénád, akkor magad is kibontogathatod és átnézed a köteg minden centijét.

Lehet csakhogy egy két helyen van kidörzsölve , kopva és azt te is meg tudod javitani.

2023. máj. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kéne atomjaira bontani az autót, van egy donorom is, mind a kettőből kiszedtem a mai nap ugyanazt a köteget, nem volt nagy melo lehúzogatni a csatlakozókat. Kicsi szűk 1-2 helyen de nem volt vészes. Lehet nem voltam elég pontos a kérdés kiírásakor, konkrétan a motorvezérlőre csatlakozó kötegről van szó. Kb 1 méter hosszú, és itt-ott leágazik jeladókhoz, átmegy az injektorokon, és megint elágazik néhány jeladóhoz. Ennyi az egész amiről most konkrétan szó van. Pontosan nem tudom megmondani de nagyjából 50-60 méternyi vezetéket kell vegyek, természetesen autóipari minőségűt, magyarul bírja a hideget meleget, aztán egyesével ki kell cserélgetni a régi vezetékeket az újra.
2023. máj. 18. 21:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Na hát ha esetleg valakit érdekel tegnap és mai napom ráment, összesen kb 15 óra alatt lett kiszedve, újrahúzva és visszarakva. Volt olyan kábel ami még teljesen jó volt, azt békén hagytam, és így lett 40 darab kábel cserélve. Az utolsó kábeleknél már igencsak ki akart esni a szemem dehát ez ilyen dolog.
2023. máj. 21. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!