Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Állítólag rossz helyen parkolt...

Állítólag rossz helyen parkoltam, közigazgatási bírság került kiszabásra. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap folyamán a házam előtt bevett parkolóhelyen (kis murvás placc) parkoltam. Sokszor parkoltam már ott, ahogy mindenki más is, mert sosincs parkolóhely előttünk. (A hely 2 jelöletlen parkolózóna között elhelyezkedő egy autónyi hely, a megàllást semmi sem tiltja.) 2 órára hagytam ott az autót, és kaptam a cetlit. A büntetés mértéke 50-150 000 ft (mivel zöldterület re parkoltam elvileg). Szerintetek ez jogos? Illetve, hogy tudnám vajon megúszni? (Egyetemi hallgatókként nem rendelkezünk jelenleg bevétellel) Köszi előre is!

2023. máj. 18. 04:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"a megàllást semmi sem tiltja"

De, a kresz nevű ostobaság, meg mindenféle helyi önkormányzati rendeletek, amik értelmében nem szabad a zöldterületen várakozni.


"mivel zöldterület re parkoltam elvileg"

Gyakorlatilag is.


"Szerintetek ez jogos?"

Ha jogos alatt azt értjük, hogy a hatályos jogszabályok értelmében indokolt-e, akkor egyértelműen az.


"hogy tudnám vajon megúszni?"

Talán ha dezertálsz egy olyan országba, amivel nincs kiadatási egyezménye Magyarországnak.


"Egyetemi hallgatókként nem rendelkezünk jelenleg bevétellel"

Ezt akkor kéne szem előtt tartani, mikor pár méter gyaloglás helyett a tilosban parkolást választjátok.


Szívesen.

2023. máj. 18. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

"Mi a teendő?"

Fogod, és befizeted. Nekiállhatsz bírósági útra vinni a történetet, de ha elkezded számolni az ügyvéd költségét, az időt, és főleg azt, hogy mennyi esélyed van megnyerni, gyorsan be fogod látni, hogy lényegesen olcsóbban megúszod, ha nem csinálsz semmit, csak befizeted.

2023. máj. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem pár méter gyaloglás helyett választottuk, azzal nincs baj NEM volt más parkolóhely. És amióta itt lakok (3 éve) az bevett, használt parkolóhely volt, ami zöldterületnek nehezen nevezhető. Bírságot még ki is fizetnénk, de a minimum 50ezret tartom kicsit túlkapásnak. Az elsőszámú célunk az lenne hogy közigazgatási bírság helyett szabálysértésként kezeljék, nem tudom ez mennyire reális.
2023. máj. 18. 07:44
 4/12 anonim ***** válasza:
"A hatályos jogszabályok nem teszik lehetővé a közigazgatási hatósági eljárásokban méltányosság gyakorlását emberileg méltányolható körülmények fennállása esetén sem, így a kiszabott bírság csökkentésére vagy annak elengedésére sincs lehetőség."
2023. máj. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Tehát ha NINCS parkolóhely, akkor szarhatsz a szabályokra?

Ha NINCS elég pénzed, lophatsz?

Ha NINCS csajod, megerőszakolhatod a szomszéd lányát?

Aztán felháborodsz, ha - az általad előre ismert mértékű - bünti következik?

Biztos egyetemre jársz, nem óvodába?

2023. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Be kell fizetni.

Tanulópénz.

2023. máj. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ha egyértelműen lett volna jelezve a parkolás tiltása, nem lennék fennakadva, ahogy a helyszíni bírságon sem. Azonban ez EDDIG a házhoz tartozó parkoló része volt (legalábbis lakógyűlési információk szerint). Hozzátenném, hogy a szomszédban azért büntettek, szintén ekkora összegre, mert a kialakított parkolót benőtte a gaz. Szóval én csak a büntetés mértékét látom aránytalannak.
2023. máj. 18. 08:24
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

"Ha egyértelműen lett volna jelezve a parkolás tiltása"

Számodra külön kéne jelezni minden kapubejáróban, zebránál, utcasarkon, buszmegállóban, villamossínen, autópályán, parkban, járdaszigeten, körforgalomban, hogy "ide ne parkolj, idióta"?


"ez EDDIG a házhoz tartozó parkoló része volt (legalábbis lakógyűlési információk szerint)"

Persze, meg a buszmegállóban is szabad parkolni a szomszéd Józsi bácsi szerint.


"a szomszédban azért büntettek, szintén ekkora összegre, mert a kialakított parkolót benőtte a gaz"

És ennek mi köze hozzá? Nem tartjátok be az előírásokat, meg lesztek büntetve. Ez ilyen egyszerű. Te tényleg egy barlangban éltél eddig?


"Szóval én csak a büntetés mértékét látom aránytalannak."

Teljesen mindegy, mit tartasz aránytalannak. A büntetésnek (és annak mértékének) nem az a célja hogy te arányosnak tartsd, hanem hogy elriasszon a kibszott gyepre parkolástól, vagy hogy rákényszerítsen, hogy tartsd karban azt az átkozott területet, aminek a karbantartása a te feladatod.

2023. máj. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező, hasonló kérdést véletlenül se tegyél fel itt, mert csak frusztrált rosszindulatú kisg.ci köcsögök fognak ugatni, akiknek még az élet is fáj.


Próbál írni a közterületeseknek, részletfizetést kérve, vagy próbálj intézni valami parkolási hozzájárulást az önkorm-tól.

Vigyázni kell ezekkel a férgekkel, jutalékos rendszerben dolgoznak ezek is, apjuk/anyjuk sosem volt, gyerekük pláne, kb az emberihulladék kategória.


Gyk-s közönség meg ehhez asszisztál....

2023. máj. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 krwkco ***** válasza:
100%

Sokan mondják, hogy miért kaptak büntetést, hiszen nem is zöldterület az, ahol parkoltak. Nincs fű, stb.

De a KRESZ nem beszél zöldterületről. Azt mondja, hogy lakott területen belül várakozni az úttesten kell. Annak szélén. Ez alól akkor van kivétel, ha azt tábla vagy útburkolati jel jelzi.

Sajnos a közterületesek megteszik, hogy sokáig nem törődnek ezzel, de ha nem tudnak elég büntetést kiróni, akkor osztják a cédulákat. :-(

2023. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!