Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért marad ugyanolyan koszos...

Miért marad ugyanolyan koszos az autó kézi mosás után?

Figyelt kérdés

A gépi mosások árát sokallom úgyhogy nem hordom oda már a kocsit. Tegnap lemosattam kézivel, de az oldaláról a kosz nem tűnt el, amikor megtöröltem papírral olyan maradt, végül a benzinkúton található papírral körbetörölgettem az egész kocsit úgyhogy most tisztának néz ki, de a mosás nem segített.

Miért lehet ez és mit tudnék ellene tenni?

Kefe?

Szivacs?


27/n



2023. máj. 18. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én otthon úgy szoktam, hogy egyszerre csak egy helyen mosom pl kezdem a tetejével. Szivacsot bemártom és jól kicsavarom, éppen legyen nedves azzal letörlöm a koszt, majd egy száraz ronggyal rögtön tisztára és szárazra is törlöm. Legalább is én így szoktam.
2023. máj. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Valamit nyilván elrontottál
2023. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Írd már le lépésenként hogy csináltad, mert így elég nehéz megmondani, hol a hiba.

A papírt pedig ne használd az autón, vegyél mikroszálas törlőkendőt.

2023. máj. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

Kefe.


Utána érdemes waxozni és akkor pár hétig simán lejön a kosz vízzel is.

2023. máj. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
Alaposan átkell kefélni, ha vastagon áll rajta a kosz. Csak magában a vízsugár elég ritkán szokta tudni tisztára mosni. Ha nagyon gáz akkor egy előzetes öblítés után mehet rá aktív hab is, ezt hagyd rajta 1-2 percre, majd kefe és a vízsugárral olvadni fog le a kosz.
2023. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
A habkefe kimaradt.
2023. máj. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szépen átmosod vízzel. Utána jól beszappanozod az autót, vársz pár percet és lemosod. Töltesz egy nagy vödörbe tiszta vizet a másikba pedig szapanos vizet és veszel egy mikroszálas autómosáshoz való kesztyűt. Utána újra beszappanozod az autót és szépen a tetejétől az aljáig lemosod kézzel. Mikor úgyérzed, hogy koszos a kesztyű, a tiszta vízben mosd ki, majd a szappanos vízben áztasd újra meg és folytasd amíg a teljes autó le nem lett mosva. Utána vízzel mosd le a szappant és szárítsd meg. Utána érdemes viaszozni is, ami pár hónapig tart. Papírral és kefével ne nyúlj a fényezéshez, mert csak összekarcolja. YT tele van angol videókkal, ahol részletesen elmondják hogyan lehet szépen lemosni az autót. Én is hasonlóan szoktam mosni.
2023. máj. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 krwkco ***** válasza:

Csak a nagynyomású sugárral nem mindig jön le a makacs kosz. Viszont minden olyan törlésnél, ami nem tiszta felületen történik, a homokszemek finoman megkarcolhatják a lakkot. Kivéve, ha olyan eszközt használunk, ami elnyeli a homokszemeket és emellett samponhab körbeburkolja őket.

Szóval a mosószeres vízzel be kell borítani az autót és utána kell áttörölni speciális kefével, bárányszőrös vagy mikroszálas (hurkás) mosókesztyűvel.

[link]

És még azzal sem szabad ide-oda vagy körkörösen törölgetni, csak egyirányban kell lehúzni a piszkot. Kis nyomással. Lehetőség szerint közben vödörben kiöblítve, hogy lejöjjenek róla a szemcsék.

Ez a maximalista autóápoló módszer. :-)

2023. máj. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Papírral csak össze csikargatod.

Egy puha ronggyal kell lemosni vederből, aztán tiszta vízzel lelocsolni és száraz puha ruhával áttörölni.

2023. máj. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Mert NEM mostad le, mondjuk?

Az hogy locsolgatod, az nem mosás.


Az a durva hogy az autótulajok 90%-ának még egy iylen egyszerű dolog is megugorhatatlan achievment mint egy autómosás :D

Otthon a tányért amibe belerohadt a pörköltszaft, gondolom azt is csak meglocsolgatja vízzel és szerinte kész :D :D

2023. máj. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!