Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nem érkezik meg a volt...

Ha nem érkezik meg a volt tulaj ígérete ellenére az autó törzskönyve és emiatt nem lehet átíratni az autót, rendőrségre kell mennem,ők fognak tudni segíteni? Mi lesz az autó sorsa? Az életben többé soha nem kerül a nevemre, 2 hónap kivonás után sem?

Figyelt kérdés
Légyszives ne olyanok írjanak, hogy mekkora barom vagyok, hogy így hoztam el stb stb...mert pl az új tulaj nevére kiállított forgalmit megkaptam, és be lett fizetve a törzskönyv is, csak fel akarok készülni a legrosszabbra, mi lesz, ha mégse küldi el a volt tulaj soha többé...azt tudom hogy ideiglenesen ki fogják vonni, de utána se lehet többé enyém az autó soha?Kidobtam a pénzem??

2023. máj. 22. 15:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"Ja és a 15 nap akkortól számít amikor "Az autó a vevő birtokába kerül"? Vagy a tulajdonjog változás hatálybalépése napjától?"


A 15 nap az adásvételi szerződésben szereplő dátumtól indul. De ez benne is van a szerződésben, anélkül el sem fogadják, lényeges tartalmi elem.


"A vevő kötelezettséget vállal ..."

2023. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Én is remélem feleslegesen rettegek... ráadásul mi oka lenne az eladónak visszatartani a törzskönyvet?? Mint írtam, nem elvesztette, hanem ő is pár napja igényelte csak. Csak félek, mi lesz, ha ezzel fog zsarolni, hogy csak akkor adja oda, ha fizetek még X százezer forintot például
2023. máj. 22. 17:15
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Adás-vételire rá kell írni a törzskönyv számát. Hogy a gyászba írtad rá, ha nem volt meg? Mire fel írtad alá a szerződést, ha nem volt minden rubrika kitöltve? Komolyan mondom, az ilyen fokú hülyeséget tanítani kéne, életem első járművét vásároltam, apám haverja volt az eladó, mégis mindent nyolcszor átnéztem, ráadásul olyan kétbitesek ezek a nyomtatványok, hogy nem kell atomfizikusnak lenni hozzá.
2023. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

#13 Igen, lényegében egy érvénytelwn adásvételije van, de ezt már az előző kérdésése alatt is le lett írva.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__12..

2023. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Öljetek meg komolyan, van elég bajom így is. Hivatalosan június 1-jén jár le az átírási határidő, de holnap reggel azonnal megteszem a rendőrségi feljelentést. Most még felveszi a telefont is az illető amúgy, csak gondolom az átírási határidő vége felé hirtelen el fog tűnni a pénzemmel együtt...

De MI ELŐNYE SZARMAZIK BELŐLE, HOGY NEM ADJA ÁT MAJD A TÖRZSKÖNYVET ES BEPERELEM?? Komolyan, mi?

2023. máj. 22. 17:28
 16/26 anonim ***** válasza:
94%
#15 Miért, neked mi előnyöd származott abból, hogy egy olyan mindennapos, fekete-fehér, hülyékre szabott folyamatot nem tudtál végigcsinálni, mint a járművásárlás? Komolyan, mi? Nincs elég bajod, mert most sem utánamész a dolgoknak, hanem nekünk, idegeneknek próbálod mosni magad abból, ami egyrészt a te hibád, másrészt semmi közünk hozzá, harmadrészt annyira engem például nem is érdekel, inkább csak röhögök, hogy mindig van hülyébb és mindig van lejjebb.
2023. máj. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
75%
A törzskönyv amúgy nekem is a nem használt útlevelembe van rejtve a kupis fiókba, minimum 5 perc megtalálni, pedig nem nagy a fiók, de volt, hogy egy hónapig nem tudtam, hova hánytam el. Amikor a motorom vettem, a tulaj is feltúrta a nappalija minden szekrényét, de meglett. Én meg addig türelmesen ültem és nem írtam alá, tanúkkal sem írattam alá az adás-vételit, amíg nem lett meg. Huszonéves hülye gyerek vagyok, de nem totál gyökér.
2023. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
DE NEM ELVESZTETTE!!! Nem értitek meg?? Csak átíratta az autót, bemutatta hogy meg lett igényelve, mutatta a befizetést igazoló okmányirodai bizonylatot is!!! Csak rettegek, mi lesz, ha meggondolja magát és zsarolni fog, azt mondja, nem is kapta meg, stb...
2023. máj. 22. 17:39
 19/26 A kérdező kommentje:
Esetleg olyat nem lehet csinálni, hogy a házához odamegyek majd, rendőrt hívok és addig nem megyek el onnan, amíg át nem adja a törzskönyvet?
2023. máj. 22. 17:41
 20/26 anonim ***** válasza:
#18 Én megértem, továbbra sem értem meg, hogy mi a tökömért veszed meg úgy hogy még a törzskönyv sincs a tulaj kezében. Azt a két hetet olyan k*rva nehéz lett volna kivárni? Esetleg lerakni egy előleget, arra írni egy szerződést, esetleg közjegyzőnél, de nem adás-vételit, amivel egyértelműen lefoglalod a járművet, de nem keletkezik átíratási kötelezettséged úgy, hogy még az előző tulajnak sincs törzskönyv a kezében? (Azt már meg sem merem kérdezni, minek adja el úgy, hogy még gyakorlatilag a saját nevére sem íratta rá, biztos jó vétel.)
2023. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!