Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Számíthatok ilyen esetben...

Számíthatok ilyen esetben büntetésre? Szabálytalanság

Figyelt kérdés
Olyan helyen fordultam le balra ahol nem szabadott volna. Nem akarok mentegetőzni, de friss jogsis vagyok, idegen városban most vezettem először és még a nap is pont szembe sütött, illetve ami a fő ok sajnos figyelmetlen voltam ebben a helyzetben. Ezt nem tudom letagadni. Alapvetően ez nem érdekelne, mert szerintem aki vezet csinált már ettől nagyobb hülyeséget is meg nyilván én is. De egy elég forgalmas úton történt a baki és térfigyelő kamera is volt. Pont ott a kereszteződésnél:/ Egyébként senkit nem zavarva le tudtam fordulni, biztonságosan. Záróvonalon se mentem át, zöld volt a lámpa. A kérdés az hogy ilyen esetben számíthatok e bármiféle büntetésre? Mert hiába volt minden feltétel adott a kanyarodáshoz alapvetően ott mégsem szabadott volna leforduljak.

2023. máj. 22. 19:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Nyugi semmi nem lesz.

Céges autóval 600-szor mentem már be így valahova és semmit nem kaptam.

2023. máj. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11: Ha mégis lesz, akkor befizeted az 50 ezret a kérdező helyett?
2023. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
11- es köszi, most azért kicsit megnyugodtam. Egyébként azon gondolkoztam így végső kétségbeesésem közepette hogy biztos számtalan hasonló hibát vétettem már amit talán észre sem vettem, úgyhogy lehet kár erre ráparáznom. Attól még hogy ezen izgulok ugyanúgy megbüntetnek ha meg akarnak. De én azért bízom a legjobbakban meg a kommentekben😂
2023. máj. 22. 23:39
 14/17 A kérdező kommentje:
Ha meg mégis lesz bünti tuti egy életre megtanulom ezt a kereszteződést, de igazából ha nem lesz akkor is.
2023. máj. 22. 23:42
 15/17 anonim válasza:
67%
Nem kell félj, soha nem nézik meg azokat, csak ha valami rongálás, vagy hasonló történik. Én pl már többszőr átmentem piroson is (Pakson), úgy hogy ott a térfigyelő, de nem kaptam semmit.
2023. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem valószínű ,hogy lesz belőle bünti! Ne aggódj! De sohasem lehet tudni!
2023. máj. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tudom régen írtam ki a kérdést, de egy kis helyzetjelentés. Nem büntettek meg szerencsére, azóta jártam már többször arra és őszintén szólva szerintem soha el nem fogom felejteni, hogy ott bizony nem lehet balra kanyarodni 😂
2023. szept. 25. 09:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!