Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lámpabúra csere szabályos...

Lámpabúra csere szabályos vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hozzáértők segítségét szeretném kérni.

Adott egy autó, a hátsó lámpa búrája repedt. Mindenképpen cserélni szeretném, a kérdés csak annyi, hogy mindenféle bejelentés, papír, engedély nélkül cserélhetem e, a gyáritól eltérőre? Nem tuning vagy hasonló a cél.

A fényforrás típusa nem változna, csak maga a búra lenne más.

Elég bizonytalan vagyok a témában, hogy mi szabályos még és mi nem.

Azt is hálásan megköszönném, ha valaki tudna valami forrással szolgálni, ahol érthetően le van írva, hogy külső elemek cseréjénél mi fér bele és mi nem.

Kockáztatás kizárva, nem éri meg nekem, hogy akadésokodjanak, szóval a “nem foglalkozik vele senki” és hasonló kommenteket lehetőleg kerüljük.


Köszönöm előre is!



2023. máj. 23. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a beépítendő lámpa kompatibilis az autódba és rendelkezik "E" jelzéssel úgy beépíthető mindenféle engedély nélkül.

Amennyiben nincs benne az E jelzés úgy nincs jóváhagyva és beleköt a rendőr, megbukhat műszakin.

Hol akarod venni a lámpát?

2023. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért az elég furcsa hogy egy másfajta búra pont jó legyen rá, jó legyen a mérete.
2023. máj. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet rosszul tettem fel a kérdést.


#1

A pontos hely mèg nincs eldöntve, egyelőre csak a lehetőségeim szeretném sorba állítani.



A pontosítás kedvéért, mondjuk egy ilyet bele lehet rakni?

[link]


Ugye akkor ebben az esetben nem csak a búra cserés, hanem a komplett lámpa. Nem pont ez a modell lesz, csak a példa kedvéért kerestem egyet.

2023. máj. 23. 07:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a leírás szerint: - Európai jóváhagyással rendelkező lámpák (E-szabvány).

Ezért nyugodtan használható, legális.

2023. máj. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙏🏻
2023. máj. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!