Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra G 1,4-em van....

Rolika00 kérdése:

Opel astra G 1,4-em van. Kipukkant a jobb első lámpabura belseje. Van egy ugyan olyan gyári lámpám, csak az be van mattulva. A Búrát (műanyag üveget) ki lehet e cserélni a gyárirol az ujra?

Figyelt kérdés
az újnak csak a belseje van kipukkanva! a réginak semmi baja csak le van mattulva és nem sokat látni vele.. azért nem akarom kicsernélni.. meg hülyén nézne ki hogy egyik lámpa uj a másik meg bevan mattulva!

2015. febr. 16. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A lámpabúrát rögzítő ragasztót, csak hőlégfújóval lehet annyira meglágyítani, hogy elengedje a búrát, de ettől megolvadhat és vetemedhet a plexi. Inkább próbáld meg felpolírozni a bemattultat.
2015. febr. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2015. febr. 17. 10:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is inkább políroznám. Én hasonlóan jártam csak nekem az autómon lévő lámpa búra törött szét de csak a külső része, hála a szomszéd kölykök hozzávágtak egy követ. Akkor egy ház udvarában láttam parkolni egy autót elkértem a tulajtól de mondta hogy próbáljam valahogy leszedni a műanyag üveget mivel a belső részét elég sok helyen megrongálta amikor összetörte csoda hogy a külső része teljesen ép volt. Sokat nem vesztetem vele mert 500 Ft-ért és 2 üveg sörért oda adta nekem. Akkor én is próbáltam átszerkeszteni valahogy az üveget hogy a kettőből csináljak egy jó burát. Nekem egy haverom mondta hogy vízbe áztassam pár órát utána csavarhúzóval próbáljam kilazítani kitörni belőle a ragasztót, sikerült is szépen le is szedtem persze karcos lett de nem nézett ki csúnyán úgy gondoltam ennyi pénzért ez belefér ha más nem bírja ki pár hétig mire eljutok odáig hogy felújítsam az autót akkor a lámpákat is cserélem egyből, de amint ráragasztottam és még be sem szereltem az autóba már le is eset róla az üveg. Na akkor pöccentem be és az egészet a falhoz vágtam, és másnap úgy lámpa nélkül vöröslő fejjel elmentem a szomszéd faluba lévő bontóba ahol a sráccal addig kavarogtunk a roncsok közt mire találtunk egy nagyon szép burát, azt 5 ezerért oda adta nekem izzóval együtt még a foglalatot is odaadta mert nem volt kedve sokat kínlódni a szétszedéssel. Akkor már jó kedvem volt így elmeséltem neki hogy jártam és ő mondta hogy az ilyet nem célszerű otthon barkácsolással megoldani sőt ez gyárilag van így megoldva ezt még komolyabb műhelyekben sem merik bevállalni. Akkor az autómba be is szereltem az új burát mert anélkül mentem el a bontóig, és a rendőrök így is elég mérgesen néztek rám amikor elhúztam mellettük így gyors feldobtam rá és vidáman mentem haza :D A két törött burát meg kalapáccsal vertem szét és kivágtam a szemétbe. :D
2015. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!