Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 gyújtógyertyát sikerült...

3 gyújtógyertyát sikerült kicseréljek, viszont az utolsót meg sem tudom lazítani. Próbáltam hidegen, melegen, fújtam csavarlazítóval, fékfolyadékkal, de semmi. Mit próbáljak még?

Figyelt kérdés

2023. máj. 23. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát melegítsd fel a motort, használd vagy fél órát autóúton vagy valami, aztán annak meg kell lazulnia.

Vagy hosszabb erőkar.

2023. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erővel ne próbáld, mert ha beletörik ott bajok vannak. Tűz forró motornál hátha.
2023. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A nagyobb erőkarra én is gondoltam, de félek, hogy beleszakad.
2023. máj. 23. 18:35
 4/6 anonim ***** válasza:
#2 Mert ha szar a gyertya és nem tudja kicserélni, az nem baj? :D Valahogy azt előbb-utóbb úgyis ki kell szedni. Ha szakad, akkor szakad, nincs mese.
2023. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Teszem hozzá, a beszakítást egy szervizre kéne bízni. Egyrészt ők valószínűleg jártasabbak és nagyobb eséllyel ki tudják szedni, másrészt ha beszakad, akkor már rögtön ott is van, vehetik le a hengerfejet.
2023. máj. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 veterán vas ***** válasza:

Hosszú évekig dolgoztam egy szervizbe, de arra még nem volt példa, hogy egy gyertya nem jön ki. Rásegít a hosszabb szárú keresztkulcs , vagy forró motor, vagy a kettő együtt.

Ha rendesen lett becsavarva, és megfelelő szerszámmal akarod kivenni, akkor nem fog beleszakadni.


/persze az más, ha valami barbár ferdén hajtotta be...... 🙄/

2023. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!