Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az olajleeresztő csavart...

Az olajleeresztő csavart melyik irányba kell tekerni, hogy lazuljon?

Figyelt kérdés

Az óramutató járása szerint, vagy azzal ellenkező irányba?


Ez egy szimpla 17-es csavar. Tegnap ránéztem, de látszott rajta, hogy kihívás lesz leszedni, és kell hozzá csavarlazító, meg kalapács, vagy vascső. Próbálgattam kézzel is feszegetni, de úgy esélytelen, meg nem is voltam benne biztos, hogy jó fele csavarom egyáltalán.


Láttam egy videót, ahol öngyújtóval melegítették a csavart, és utána könnyen lejött. Ezt érdemes megpróbálni? Miért jön le ettől jobban? A csavarlazító folyadékra rá lehet menni öngyújtóval, vagy azt begyújtja?



2021. jan. 29. 19:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Óramutatóval ellentétesen
2021. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Jobb menetesek szinte kivétel nélkül mind.

Bal menetes a gázpalack nyomáscsökkentője.

2021. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%
Ha ez a kérdés felmerült, inkább ne akarj olajat cserélni. Az a csavar pedig nem 17-es.
2021. jan. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Nem értek a csavarokhoz. 17-es kulcs jó rá. Nem tudom mi a csavarnak a neve.
2021. jan. 29. 19:16
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Ismerek olyan figurát,aki leengedte a váltóból az olajat, aztán a motorba beletöltött még egy adagot. Pedig ő még azt is tudta, merre lazul a csavar. Hagyd a fenébe, jobban jársz.
2021. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hát az olajleeresztő csavar már megvan, tehát előrébb járok 1-el mint akit te ismersz.
2021. jan. 29. 19:28
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rajta.
2021. jan. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként nem értem mit vagytok úgy oda... Sokszor még rutinos szerelőknél is előfordul hogy elgondolkodnak egy szoruló csavarnál hogy biztos jó irányba tekerik-e.
2021. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%
Nem fordul elő.
2021. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha erős vagy, bármelyik irányba tekerheted, lazulni fog... :)


Na de komolyra fordítva a szót, a legtöbbjük természetesen balra tekerendő, ahogy előttem is leírták. Azt viszont nem értem, hogy minek a kalapács?


Az öngyújtós melegítés szerintem a különböző mértékű hőtágulás kihasználására van, hogy azzal könnyebben elváljanak egymástól, amiknek el kell, de megmondom őszintén, én még olajleeresztő csavarnál nem láttam olyat, ami össze lenne rohadva, hogy csavarlazító is kelljen.


Nagy racsnis hajtókar, egy ép és minőségi dugókulcs, kitámasztasz, és nem ész nélkül cibálod-rángatod, hanem fokozatosan növeled a kifejtett erőt. Meg fog indulni a csavar.


Aztán én tennék a helyére egy új olajleeresztőt, mert valószínűleg eddig sosem cserélték, és a régi alátét (vagy annak hiányában a csavarfej) már nem tömít rendesen, ezért húzták agyig szerencsétlen csavart.

Az új csavart pedig normál csillag-villás kulccsal húzd meg, addig, amíg egy kézzel normálisan megy (tehát nem kell pattanásig feszíteni mindent). Ha egy kézzel normálisan meghúztad, és nem csöpög az olaj sem, nem fog kirázódni, fellazulni a csavar sem.

2021. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!