Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzin vagy dízel?

ESTB kérdése:

Benzin vagy dízel?

Figyelt kérdés

Napi átlag 10 km tennék meg vele illetve havonta egy 1500 km utat. A napi útvonalon több dombot (akár 15-20% emelkedéssel) kéne megmásznia.

Szóval a kérdés adott, milyen hátrányai ,illetve előnyei vannak a két motornak? Melyik lenne költséghatékonyabb erre a használatra?



2023. máj. 26. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
10 km utakra benzines, dízel be sem melegszik annyi idő alatt. Erre egy turbóbenzines közepes méretű a legjobb talán, mert van ereje, bemelegszik, a hosszabb utaknál sem lesz szenvedős, illetve szervizköltségre sem annyira drága mint egy dízel. Illetve megvétel után helyrerakásra kevesebbet kell majd költeni, mert olcsóbb az alkatrész.
2023. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Turbós benzineset nem vennék. Sima benzin 1.6. az elmegy mindenhol es tűrhető a fogyasztása.
2023. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a benzines teljesen meg fog felelni ezeknek az elvárásoknak.
2023. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Most ugy vagyok vele itt vagyok egy ideje felcseperedtem a hazbol es a regebbi otthoni remalmok miatt most kautikusabban latok
2023. máj. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A sok kis tav miatt szívo benzin szerintem. Üzemanyagra többet fogsz költeni az tuti, de mivel gondolom evekben gondolkodsz, az összktg alacsonyabb lesz. Nem is beszelve a nem tervezett szervizlatogatasok kieső idejeről.
2023. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1.4-es benzines bőven elég.
2023. máj. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vitorla! 😅
2023. máj. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A költsegekről annyit, hogy en most cseréltem 2.0 (110 le, 250Nm) D4d-ről 1.6 szívó benzinre (132 le, 160Nm).

Varosban kb ugyan az a fogyasztás, orszagúton 1l többlet, palyán 1.5l a plusz.

Mivel a napi 150km-es ingazasomnak vege lett, es napi 10-15km a táv mar csak ezert leptem meg a valtast.

Arra figyelj szerintem, hogy a nagy távok miatt amit menni fogsz mindenképpen 6-os manualis valtó legyen a benzinesben, különben sokkal nagyobb lesz a difi üaban. (nyilvan ha automata akkor ott is a több fokozat csak jobb, de abban komoly tapasztalatom nincs)

2023. jún. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Éves szinten 20.000 km alatt nincs értelme a dízelnek.

Ha csak napi pár km-t megyünk vele akkor sincs (nehezebben melegedő motor, folytonos hideg járat)

Dízel annak ideális aki napi szinten autópályázik, ott megéri, ha megvan a kellő táv.

Pl egy dízelben sokkal több az alkatrész ezáltal az esély is, hogy valami könyebben elromlik a motortérben (nagynyomású, porlasztó csúcsok stb)

2023. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!