Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OBD2 hibakód törlésnél miért...

OBD2 hibakód törlésnél miért jön íródik vissza a hiba?

Figyelt kérdés

Lambda szonda hibát ad a kocsi (P0138), de nem volt hibás, csak le volt húzva pár percig a csatlakozó, aztán vissza lett dugva.

A hibát törlöm, de azt mondja a szoftver, hogy törlés után újra beíródott.

És valóban bennmaradt a hiba.

Kérdés, hogy valami feltételnek még teljesülni kell e hogy a hibát ki lehessen törölni? Pl. megtett kilóméter, vagy idő? Vagy, mit csinálok rosszul?



2023. máj. 26. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Vagy a kábel rossz vagy a lambdaszonda, a lényeg hogy nem működik rendesen.
2023. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De, működik. A kérdés az volt miért nem törlődik.
2023. máj. 27. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Manuális törlésnél azonnal törlődnie kellene. Ha állandó hibaként jelenik meg ismét, akkor ott valami nem tetszik neki. Ritkán, de előfordulhat, hogy időszakos hibaként bentmarad, hogyha jó a szenzor, akkor az magától el fog tűnni idővel.
2023. máj. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha visszaíródott akkor elég egy tized másodperces pillanat is ahhoz hogy ne működjön és azt már hibának érzékeli a rendszer ezért dobja be a hibakódot független attól hogy nem állandó. Töröld ki még egyszer és ha újra bedobja akkor valami gond van még akkor is ha a szonda működőképes.

Én magát a csatlakozót vizsgálnám meg elsőkörben, nincs-e szakadás akár minimálisan is illetve a kontaktokat átpucolnám kontaktsiztítóval jó alaposan és ecsettel kitörölgetném, mert ez is okozhat ilyen hibát akár pillanatnyi időre is.

2023. máj. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már mindent mértem, tisztogattam, kiszedtem, kipucoltam a szondát is.

Lehúztam újra járó motornál, és további két hibát írt be. Visszadugtam. Töröltem a 3 bejegyzést. A két újat törölte is, a korábbi bejegyzés viszont bennmaradt megint.


A fura az, hogy ez egy zöld pipa bejegyzés (Torque felületén), Historic Fault felirattal. Szóval nem piros a bejegyzés.

De, ugyanezt látom laptoppal is.


Lehet hogy nincs semmi gond, csak még tényleg valami idő kell hogy végleg törlődjön?

2023. máj. 28. 18:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem. Azok nagy eséllyel "intermittent" hibák, nem aktívak. Ha nincs semmi aktív hiba, MIL nem világít, akkor nagy eséllyel minden rendben.
2023. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben. Várok még a szonda vásárlással.

Köszönöm.

2023. máj. 28. 18:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Mentem vele és kb 20km után eltünt a hibakód.
2023. jún. 7. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!