Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond ami miatt nem...

Mi lehet a gond ami miatt nem indul a motorom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem tavaly augusztusban egy 92-es Kawasaki EN400 Vulcan motort. Teljesen zöldfülű vagyok a motorokkal kapcsolatban, szóval valószínűleg sok hibát elkövettem, de kérlek nézzétek el nekem.

Amit tudni kell róla: Nagyon keveset ment azóta a motor, szinte semennyit, és szerintem mielőtt megvettem, akkor se mehetett sokat. Egy évig nem volt rajta műszaki, az előző tulaj csináltatta meg, de nála csak 1 hónapot volt a motor és szerintem ő se ment vele. Valamelyik korábbi tulaj átalakította az első világítást sufni xenon rendszerre, (Ezt majd vissza szeretném alakítani gyárira a műszaki miatt. Ha tudtok bontott vezetékeket az első fényszóróhoz akkor elfogadom a tippeket!)

És persze ahogy a kérdésben is írtam nem indul.

Amiket eddig cseréltem:

-új akkumulátor

-új gyertyák, igaz a japán oldalon kutakodva rájöttem, hogy nem 27-es hőértékű Denso gyertya kellett volna, hanem a 24-es. Ez nem tudom mennyire nagy baj.

-új gyertya vezetékek.

Ezeken túl még szétszedtem a karburátorokat és vettem hozzájuk felújító készletet. Kínai a készlet, de egy dologtól eltekintve 99%-ban megegyezett minden a gyárival. Az az egy dolog pedig pont a gumi membrán (diaphragm), ami a karburátorok tetejében van. Az a baj, hogy kisebb az átmérője. Sikerült annyira megnyújtanom őket, hogy egy kis B-7000 ragasztó segítségével a helyén maradjon mind a kettőben, viszont nem tudom, hogy ez így jó e vagy sem. Amikor belefújtam a megfelelő helyen a karburátorokba, akkor szépen mozogtak fel-le a tolattyúk amikre a membránok rá vannak rakva, szóval nem ereszt át sehol sem. Az eredetiket nem tudom visszarakni, mert elszakadtak. Az egyik véletlen az én hibámból (igen tudom...), illetve a másik is miattam, de akkor már úgy voltam vele hogy ha már venni kell akkor legyenek egyformák.

Viszont nem akar beindulni a motor. Már 2x lemerítettem az új akkumulátort, addig szenvedtem vele, de nem akar indulni.

Szétszedtem és kitakarítottam még a benzin csapot is, hátha az van eltömődve, de nem. Most olyan mintha nem lenne elég vákuum a benzincsaphoz menő csőben, ahhoz hogy az elkezdje engedni a benzint, de ebben sem vagyok biztos.

Eddig sem tudtam igazán hogy mi lehet a gond, de ezekután most már végképp nem tudom.

Tervezem szerelőhöz vinni a motort, de előbb a jogsit szeretném befejezni, amihez kell a pénz, úgyhogy egyelőre magam próbálom megoldani a dolgot.

Ha bármi tippetek volna, hogy mi lehet a gond, akármi, azt nagyon megköszönném, mert már semmi ötletem sincs!

Köszönöm!



2023. máj. 27. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem póbálj meg inkább eredeti porlasztófelújítószettet beszerezni. Egyik motorszerelős szaki videójában mesélt, az ilyen kínai szettekről, hogy nagyon nem azok a méretű fúvókák vannak benne, amik rá vannak írva.

Szikra van egyáltalán? Mert lehet gyújtásprobléma, ez könnyen kiderül ha befújsz neki féktisztítóval, akkor be kell induljon, bármilyen vacak is a karburátor. Meg esetleg egy kompresszíót lenne érdemes még nézni, mert a sok állásban leragadhatott szelep vagy akár gyűrű is.

2023. máj. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mielőtt összeraktam a karburátorokat összehasonkítottam az új cuccokat a gyáriakkal és csak nagyon, de nagyon minimális eltérés volt közöttük. Persze volt, de tényleg annyira kicsi, hogy úgy gondolom az elhanyagolható. De persze lehet hogy tévedek.

Szikra az van, azt néztem. Viszont a kompressziót azt nem tudom.

Annyit elfelejtettem írni, hogy mielött szétszedtem a karburátorokat.egyszer sikerült beindítanom, az új akkuval és az új gyertyákkal. Ez kb 1 hónapja volt. Nagy nehezen szívatóval beindult, de csak kb 2 percig járt. Hagyni akartam, hogy alapjáraton szépen bemelegedjen, de egyszer csak elkezdett feljebb pörögni magától, aztán lefulladt. Utána már nem indult be és azóta sem. Utána döntöttem úgy hogy kitakarítom a karbikat.

2023. máj. 27. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!