Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G vagy H?

Opel Astra G vagy H?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb konstrukció, és első autónak való?

#Opel #wir leben autos
2023. máj. 27. 20:47
1 2
 1/15 anonim válasza:
71%

Szerintem a G-k már kiöregedtek nagyon. Hacsak nem találsz valami 50 ezret futott garázsban tartott "nagypapa" autót.


De nem is csak a futás miatt, hanem azért is mert régi konstrukció.


A H-k egész jónak tűnnek, én is nézegettem őket, meglepően újszerűen néznek ki még 150-200 ezer km után is. A beltér nem tűnik annyira lelakottnak mint sok Golf V például.


A kor a biztonsági extrák miatt is számít, egy jobb ABS, egy-két extra légzsák...

ha épp ezek mentik meg az életed, akkor sokat számítanak.


Összességében minden autóval van fejfájás... hacsak nem veszel valami anti-autót (Honda Jazz például, na az tényleg fejfájás mentes, de egyben lelketlen, érzéketlen is, főleg az első generáció).


Mindkét Astra generációnál arra figyelj, hogy nem túl kicsi, nem túl nagy motorral vedd, ne legyen turbós, ne vegyél dízelt (hacsak nem tudod, hogy tényleg azt akarsz nyomós okkal).


Szóval mondjuk az 1.6-os szívóbenzin az, ami legstabilabbnak tűnik.


Az 1.4-esek kínlódnak, az 1.8, 2.0 már ritka, sokat fogyaszt, komplexebb, nem ismerik annyira, nincs annyi alkatrész hozzá stb.


A színre érdemes még figyelni, sok cég is vett G és H Astrát is anno.

Mindenféle biztosítási ügynökök, értékesítési menedzserek stb., akik nem arról voltak híresek, hogy a cég tulajdonát megvigyáznák.


A legtöbb fehér színű céges volt (mert a fehéret lehet jól felmatricázni céges logóval). De persze szürke, fekete vagy más szín esetén sem kizárt a céges múlt, érdemes ezt kiszagolni.


Amúgy laikus vagyok én is, nem szerelő, nem mérnök... de nemrég én is szemeztem ezekkel, ezért van némi rálátásom.

2023. máj. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
H astra-t nem ajánlom,ha nem akarod megszívatni magad
2023. máj. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

2/2 anonim válasza:

H astra-t nem ajánlom,ha nem akarod megszívatni magad

2023. máj. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Egyik sem.
2023. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Még szerencse, hogy a honda nem csak jazzt gyártott.
2023. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
G szerintem jobb.
2023. máj. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Egykutya kb, de állítólag a H astrában tovább gyengítették a már meglévő dolgokat, vékonyabb vezetékelés pl.

F után a G-nél jöttek a meglepetések motorilag, nem kevés.

Voltak g astráim, de jópár ezek közül már felejtős ezekkel a motorokkal, kb mind: 1.2/1.4 láncos, az összes dízel, az ecotec-es okosságok, talán a régi, sima 1.6 8 szelep volt egyedül jó.

2023. máj. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%
Sok alkatrész megegyezik. A kifutó G-kben többnyire ugyanaz a motor volt, mint a kezdeni H-kban. A H-kban már több extra volt kérhető. Modernabb a forma kívül, beltérben meg főleg. A G beltere még nagyon 90-es évek. Passzív biztonságra is jobb a H, több nagyszilárdságú acél van a vázban. A front és oldallégzsákok alap, a jobban felszereltekben függönylégzsák is van. G-ra nem tudom ez mennyire jellemző. ESP is van a H-k 80%-ában. Talán csak a legelső fapados felszereltségű 1.4-esekben nem volt. Tehát minden tekintetben kicsit reszeltek a modellen, egyértelműen jobb, modernebb a H.
2023. máj. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá lehetőség, egyértelműen H Astra. Gigászi ugrás volt ez a generáció az Opelnél, nem csak az Astrát tekintve. Nagyon gazdagon felszereltek, és az új motorokkal megszüntették az olajfogyasztást, ami a G Astrákra jellemző volt. Nem rossz a G Astra sem, de a H sokkal modernebb, és szerintem kényelmesebb is.
2023. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket akkor h astra felé fogok nézelődni.
2023. máj. 28. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!