Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fojtás autóban?

Fojtás autóban?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy gépjárművet , automata Diesel. Az autó nem megy 130nál többet. Azt mondta az előző tulaj, azért mert folytán van benne. Ez mennyire igaz? Vagy szimplán öreg, szét hajtott szart vettem

2023. máj. 29. 20:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*fojtás bocsánat
2023. máj. 29. 20:47
 2/12 anonim ***** válasza:

Ott valami hiba van, tulaj csak nem akarta elmondani/megjavítani és így eladta..

Fojtás minden autóban van.

2023. máj. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amerikai autóknál hallottam, hogy ott tényleg levannak limitálva. Amúgy azért nem ártott volna leírni a "gépjármű" típusát is.
2023. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dehogy van lefojtva.
2023. máj. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De pontosan mit is takar az hogy fojtás? Valaki a lényeget nem tudja összefoglalóan leirni?
2023. máj. 29. 21:39
 6/12 veterán vas ***** válasza:

A fojtás az amikor akár csupasz kézzel, akár egy eszközzel, valaki elszorítja egy embertársa nyakát.

Akár autóban történik akár máshol, szerintem minden helyzetben egy roppant elítélendő viselkedés forma. 🤣

2023. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti hogy valami rosszul működik a rendszerben csak bsztàk megjavítani.Olyan nincs hogy normàlis àllapotban ne tudjon ennyivel menni,bár szoftveresen le lehet limitálni,gondolom utólagosan is de értelme nincs semmi.Olyan embertől aki ilyet csinàl rossz döntés autót venni,próbàld meg visszatukmálni rá hátha rà tudod venni.
2023. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hülyeség. Nálam akkor nem megy többet 130-nál, ha a limitert bekapcsolom. De azt vissza is jelzi a műszeregységen.

A másik lehetőség, ha valamilyen hiba miatt vészüzemmódban van a motorvezérlő és lekorlátozza emiatt a motor fordulatszámát. Ez meg egy hibakód kiolvasásából kiderül hogy mi a kiváltó ok.

2023. máj. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fojtás az a motor teljesítményének csökkentése. Általában motorkerékpároknál szokták, hogy a kisebb kategóriákkal is vezethető legyen.

Autót nem szoktak fojtani, mert nincs teljesítmény-korlátozás.

Valószínűleg motorhibás az autó, és ezt a szöveget találta ki az eladó, hogy azt hidd, hogy nem hibás.

2023. máj. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak szar az automataváltó, és az utolsó 1-2 sebességet nem kapcsolja fel.
2023. máj. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!