Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis gáznál nagyon felpörög a...

Peti1k79 kérdése:

Kis gáznál nagyon felpörög a motor, 2500 fordulatnál lomha lesz. Renault Megane II, 2005, 1.4 16V benzin. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Korábban semmi jele nem volt, de most a következő a problémám. Először többszöri indításra sem indult az autó, majd indításnál gázt is adva beindult, de hallásra egyenetlen az alapjárat. Elindulásnál a korábbiakhoz képest SOKKAL KISEBB gázt adva is nagyon felpörög a motor, majd a kuplungot felengedve nagyon megiramodik az autó, de kb. 2500 fordulatszám környékén lomha lesz, nem húz. Felváltva ismét gyorsul, de 2500 környékén ismét belassul, és 5-ös sebességben nem megy 90 fölé a mutató padlógázzal sem.

Renault Megane II, 2005, 1.4 16V benzin.

Mi lehet a probléma?


2023. máj. 30. 01:15
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha olyan tünetet írsz, ami ÜZEMMELEG motornál jelentkezik, akkor talán tudunk okoskodni.
2023. máj. 30. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet "okoskodni", mert ez üzemmeleg motornál történt. Leállítottam a kocsit kb. 5 percre (előtte mentem vele 50 km-t gond nélkül), majd újra beindítani már csak a fent leírt módon tudtam, és a fent leírt jelenséget produkálja.
2023. máj. 30. 04:28
 3/5 krwkco ***** válasza:
Ha az autó gázadás nélkül is úgy megy, mintha gázt adnál, akkor valami más adja a "gázt". Ami azt jelenti, hogy a motor valahol rendellenesen levegőt kap. Ennek a helyét kell megkeresni.
2023. máj. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit okoskodsz, az eszedbe se jut hogy kiolvastasd???
2023. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De, eszembe jutott, de munka miatt majd csak szerdán tudom szerelőhöz vinni. Addig is érdekel és kutakodok, hogy milyen problémák lehetnek.
2023. máj. 30. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!