Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane 1.5 Dci. A...

SuboticaSUBOTICA kérdése:

Renault Megane 1.5 Dci. A tünetek:magasabb fordulatnál nem fordul elő, megyek az úton, akár tempomat, akár nem egyszercsak elerőtlenedik, elkezd füstölni, egy sebesség vissza, gázfröccs, nagy füstfelhő és utána egy darabig minden ok. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Hibát nem ír ki rá. Egr-t cseréltünk, minden hibátlannak tűnik és mégis fenáll a jelenség. Már nem tudjuk, hogy mit tegyünk. Még a márkaszervíz is tanácstalan. Azt mondják, nem kompi az ok, hanem valami más, de akkor mi?

2012. jún. 15. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Én először az elektronikára gyanakodnék. Valami szenzor, kábel rossz. Fura, de hát modern kocsi árammal megy.
2012. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 smitwesson ***** válasza:
Érdemes volna leírnod a füst szinétz is mert abból azért lehetne következtetni a hibára.
2012. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Van benne részecskeszűrő?
2012. jún. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az autóban nincs részecskeszűrő, a gomolygó füst szürkésfekete, fekete. A számítógépes kiolvasás nem jelez semmi hibát, azt mondják fizikai oka van és nem elektronikus.De mi?????????
2012. jún. 17. 07:54
 5/9 A kérdező kommentje:
A tempomat használata esetén amikor tartja a sebességet és kisebb emelkedőnél gázt ad, akkor rángatva viszi feljebb a sebességet és közben füstöl.
2012. jún. 17. 08:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért füstöl mert: sokat adagol vagy kevés levegőt szív vagy kicsi a sűrítés vagy rossz az elektronika:)
2012. jún. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de amit írtál az a létező minden hibára magyarázat, ami csak egy autóval előfordulhat. Ez nem vitt előrébb.
2012. jún. 17. 18:04
 8/9 smitwesson ***** válasza:
nagyon sanszos, hogy a porlasztó csúcsok becspögnek ill. túlnyomás keletkezik a Real csőben és a nyomásszabályzó nem old, igy felmegy a nyomás és töbletüzema. kerül befecsire.
2012. jún. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Végre egy használható ötlet! És még jó is! Minden csatit kifúlytam WD 40-el, a légtömegmérő érzékelőjét is, levettem a turbó nyomásszabályzó szelepet és megfürdettem a wd 40-ben (belül is) és láss csodát minden szabályosan működik. Nem füstöl, nem rángat, szépen megy. Köszi sw!
2012. jún. 19. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!