Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lengéscsillapító?

Lengéscsillapító?

Figyelt kérdés
Adott egy mazda 3 1.6 2005os sedán. Menet közbe kopogo hang jön az elso kerék tengelyén (nem tudom hogy kell mondani szakmaiabban:') illetve kicsit huz jobbra és érzem h a jobb oldali kerék remegősebb. A kopogo hang nem mindig van jelen, inkább az út viszonytol függ.

2023. jún. 1. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármi lehet a futóműben. Nekem ilyen kopogásnál a toronycsapágyat kellett cserélni. De ez csak városban, rossz úton szólt. Hatul viszont a lengéscsillapítóban ment szét valami, ott az volt cserés, pedig 2 éves Bilstein volt.
2023. jún. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez is inkább rossz uton hallatszik.

Ezek a cserék mennyibe vannak? Most lesz műszakis az auto, ezt leszámítva patika állapotba van kívül-belül. Nem sajnálom az autora a pénzt, de most lesz a párommal az esküvönk és azé na nem mindegy mennyi megy el az autora

2023. jún. 1. 12:02
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
5-30 ezer ft mindentől is függően, de így nem megy át a műszakin, szóval muszáj megcsináltatni.
2023. jún. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
#3 Jó lesz az 70-100 ezernek is a mostani szerviz és alkatrészárak mellett.
2023. jún. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Na ne vicceskedjél, mi olyan drága, ami ilyen hangot tud adni?
2023. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Majatom ***** válasza:

Maga az alkatrész nem vészesen drága, de elég macerás kicserélni, mert ki kell érte venni a lengéscsillapítót, meg szét is kell szedni, ahhoz meg kell rugóösszenyomó, ami nem mindenkinek van otthon a garázsában.


[link]

2023. jún. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Majatom ***** válasza:
Egyébként nekem lengéscsillapító csere után volt ilyen hangja, de csak a tetején lévő csavart kellett erősebben, légkulccsal meghúzni. Az enyém 2007-es
2023. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem lengéscsillapító felújító szakember teljesen felújította mindennel együtt 12.000 ft/db áron, első kettőt hibátlanra megcsinálta. Akkor ezek szerint jó áron dolgozik, mert jól az biztos.
2023. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne műszakis akkor is meglenne csináltatva. Mindenem ezaz auto, nagyon vigyázok rá. Tavaly kapott alváz és üreg védelmet is, mazdához képest semmi rozsda nincs rajta, évente kezelve van rajta az is.

Csak érdeklődök mi lehet a baj, mennyi lesz stb. 3 napja jött ki rajta, azóta nem is vezettem, ne h nagyobb baja legyen, és hétfőn megy a szerelőhöz :)

2023. jún. 1. 15:53
 10/13 anonim ***** válasza:

#4 Egyenlőre csak tipelgetés van, hogy mi ment szét. Az 1-es is leírta, hogy neki a lengéscsillapító halt le, és az adott kopogó hangot, egy első Unixos úgy indul, hogy 22-ezer. Persze lehet venni a neten olcsóbban, de a szerelő ezt fogja betenni, és ennyiért, nem fogja a kedvezményét átadni. Ezen felűl pedig ugye illik párban cserélni minden futóműalkatrészt, erre jön rá a munkadija, ami 20-25 ezer forint/óra már, illetve bármilyen megbontás után el kell vinni az autót futóműállításra, annak is van egy dija.

Nekem 5 éve ugyanígy kopogott a Skodám, és röhely, de átment műszakin, másnap egy szatyor alkatrésszel vittem a szerelőhöz. Két toronycsapágy, lengőkarszilent, kutyacsont meg pár apróság, ez 65 ezer, plusz még 30 volt a munkadij, és mint írtam 5 éve. Most azért kicsit drágább az élet.

2023. jún. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!