Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös Swiftbe mennyire jó...

2005-ös Swiftbe mennyire jó az ilyen motorolaj?

Figyelt kérdés

Erről lenne szó:

[link]


5W30 az ugye jó bele, de az zavar, hogy Toyota és Lexusba ajánlják ez mennyire számít?

Azt írják hogy kifejezetten VVT-i motorokhoz van, ez mondjuk stimmel mert a Suzukiba is ilyen van.

Mi a véleményetek?



2023. jún. 2. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én minőségi motorolajat tennék bele, ha nem eszi. Ez nem olyan jó minőség. Annyi olaj van és te pont a Toyotásat akarod belerakni?
2023. jún. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha stimmel a specifikáció akkor tök mindegy milyen autó van ráírva.

Szerinted 1-es, ha egy olajra van merci-renault-toyota ráírva és ugyanúgy jó volvoba akkor sem öntöd bele?

Teljesen jó. Eneost szoktak még ezekbe elég sokan.

2023. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kiváló ez a bemutatott olaj. Teljesíti az API SN normát, és megfelel a SAE előrírásnak is(ezt írja elő a gyári gépkönyv.)

Nekem is 2005-ös Szwiftem van, az elején még 5W30-at használtam, de amióta megjelent azóta 0W20-at..az Eneos márka csak annyit tesz, hogy ez Japán nemzeti olaja, minden szigetországban gyártott autóba ezt öntik.


A Toyota és egyéb márkák feltüntetése csak egy mézesmadzag, semmi jelentősége nincs.


Ha az olajos dobozon ott van az API SN jelölés, akkor az mindenbe jó. Hogy Mannol? Az is egy márkanév.pont.

2023. jún. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig Eneos 5W40 volt benne, ez mennyivel rosszabb minőségű olaj?
2023. jún. 3. 05:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha eddig is 5-40et raktál bele akkor maradjon az. Mannol egy jó középkategóriás olaj, az ára viszont jó azért mert sehol nincs reklámozva. Félni nem kell tőle, 10 ezrenként ledobod és kész.
2023. jún. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!