Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motorolajat tegyek a...

Ratte kérdése:

Milyen motorolajat tegyek a Swiftbe?

Figyelt kérdés
Nem régiben vásároltam egy használt 99-es Suzuki Swift 1.3 4wd winter-t. Azt vettem észre, hogy a motorban felírták kis cetlire, hogy 15W40-es olajat tettek bele. Az volna a kérdésem, hogy következő cserénél is 15W40-est tegyek bele, vagy jó lenne neki a 10W40 is? 140 ezer km van benne.

2016. aug. 9. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A 10W40 még jobb is. Hideg időben kevésbé sűrűsödik be. De arra vigyázz, hogy jó minőségű legyen. (Ha nagyon utána akarsz nézni, hogy biztosan jó-e, akkor javaslom, hogy keresd meg, hogy gyárilag milyen olajat javasolnak az autóba (márka, típus) és annak az adatlapjából ki lehet olvasni a viszkozitási értékeit. Hasonlónak érdemes lennie a bele tölteni kívánt olajénak is.)
2016. aug. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak fullszintetikust tegyél bele. Az előző 15W40 ásványolaj az olcsójánosok tipikus választása. Egy jó szintetikus olaj jó eséllyel fel fogja oldani az előző olaj koksz maradékait is, ne ijedj meg, ha már fél ciklusnál fekete lesz.

Mobil1, Castrol, Eneos 5W40 nyugodtan mehet bele.

2016. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. aug. 11. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki volt az a hülye aki 15w40-et írt oda, de neked még a 30-as olaj is jó ha valós a 140 e km.
2016. aug. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10 w 40- t félszintetikust lemerem fogadni a sz.könyv ezt irja 2005 utáni már 5 w 40-30 fullszint.
2016. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!