Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 éve volt olajcsere, 8000...

2 éve volt olajcsere, 8000 km-t mentem, nagyon sürgős lecserélnem?

Figyelt kérdés

Az autó egy 2005-ös gömbölyű Swift,1.3 benzinmotor, Eneos 5w40 olaj ment bele 2 éve, és mentem vele 8000km-t. Le fogom cserélni lassan mindenképp, viszont ha nem most azonnal hanem pár hónapot várok,és használom még így akkor nem tesz jót a motornak, mivel már 2 éves az olaj?

Szóval mennyire sürgős, cseréljem le azonnal, vagy pár hónapot még simán eljárhatok ezzel?



2023. jún. 3. 05:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Le kell cserélni, ne használd így.

Hiába a kevés km, évente új olaj kell.

2023. jún. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%

Egy évvel ezelőtt le kellett volna cserélned.


Viszont jelenleg már inkább azt mondom, hogy nem sürgős, használd nyugodtan. Ha ennyire leszarod az autódat, akkor hajtsd szét a picsába, hadd menjen tönkre, aztán hajrá tömegközlekedés, oda való vagy.

2023. jún. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
#2 Feltettem egy kérdést normálisan, erre te bántó módon személyeskedni kezdesz. Már abból a 2 mondatból lejön,hogy valami lelki problémád lehet és most itt vezeted le..A családtagjaiddal, gyerekeiddel is ilyen stílusba beszélsz? Szép kis életetek lehet.. Saját, és embertársaid érdekében mondom, hogy jobban járna mindenki ha felkeresnél egy pszichiáter vagy pszichológus szakembert..
2023. jún. 3. 06:25
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért évente illene lecserélni
2023. jún. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

Dehogy kell sürgősen, nem olyan hogy reggel felkelsz és rossz az olaj mert évforduló volt.


Ez egy nagyon jó longlife olaj ami bele került, ezzel a 2 évet lazán megteheted, sőt többet is, így semmi bajt nem okoztal.


Ettől függetlenül, ha a 10ezret elered, vagy ősz elején érdemes a cserét megejteni.

2023. jún. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
cseréld le, ne ezen sporolj.
2023. jún. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

5os vagyok meg hozzátenném hogy a használatot nem írtad le. Ha a 800/km úgy jött össze hogy a boltba jártál, dugóban álltal, tehát rövid távok, akkor nem 10e a csere periódus hanem kevesebb.

Ha arra hogy pár hétvégente nagymamát látogattal tehát ilyenkor 30-50km etapokat tettél meg vele akkor lehet 10ezret elmenni az olajjal.

2023. jún. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Most már nem sűrgős. 1 évvel ezelőtt az lett volna.
2023. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Hát nézd az autó gépkönyve ezért van. Nekem ugyanilyen autóm van. Olyan szög egyszerű rajta az olaj és szűrők cseréje, hogy azt elmondani nem lehet.


Én motul 5w40et szoktam beletenni, hengst levegőszűrőt, valeo pollenszűrőt, mann filter olajszűrőt. Volt kollégám kedvezménnyel kihozza nekem unixból a cuccot.

Én azt mondom cseréltesd ki. Ezek a motorok alapvetően nagyon jó motorok, szekercével kellene verni, hogy tönkremenjenek, de ettől függetlenül ezeket is tönkre lehet tenni.

2023. jún. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

ma 06:41


az egyetlen normális válasz. én most nemrég szedtem elő az egyik 1 éve nem használt autóm, utoljára 2020ban cseréltem benne olajat, 3 év alatt mentünk vele kb 4000 km-t. az olaj színe friss, kicsit sem fekete. eljöttem vele 800 km-t Szlovákiába, odaadom a rokonomnak. a szlovák műszakin gond nélkül átment, az ég világon semmi baja. ez az 1 éve meg 10000 km után cserélgetem dolog tipikus kommunista berögződés a trabantok meg wartburgok korából. a megtett kilométerek meg a hogyan hasznalja valaki együtt sokkal inkább mérvadó. a masik focusomban 20ezrenkent cserelek, vagy, ahogy kijelzi. lassan az is eleri a 300ezret, es simán fut. lehet leugatni és lepontozni.

2023. jún. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!