Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az első lengéscsillapítók...

Az első lengéscsillapítók cseréje megoldható valahogyan a futómű beállítása nélkül?

Figyelt kérdés

Szerintetek ez kivitelezhető egy sima Mcperson futóműves autónál ahol csak a kerékösszetartás állítható és a lengéscsillapító úgy van befogatva hogy a kerékagynál 2db átmenő csavar van anyával,felül a toronynál pedig a motortér felől fent 1db anya fogja a toronyhoz egy tányér szerűséggel.

A hátulja is sima egyszerű fix hidas futómű.

Ilyen esetben is szükséges lehet az állítás/ellenőrzés a csere után hogy ne egye meg a gumikat vagy meg lehet nélküle is oldani?

Csak azért kérdezem,mert az alkatrészek már megvannak és többnyire csak hétvégén érek rá,ki is tudnám cserélni magamnak,de a szervízek ilyenkor többnyire zárva vannak,persze ha elkerülhetetlenül szükséges az állítás/ellenőrzés akkor megoldom valahogy.

A segítséget köszönöm!



2023. jún. 3. 20:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hátul nem is lehet állítani, elől pedig erősen ajánlott.
2023. jún. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1-2 napot lehet vele közlekedni szerintem, túl nagy baja nem lesz. Én nem is állíttattam futóművet lengéscsillapító felújítás után. Megcsinálod hétvégén, amikor ráérsz elviszed futómű állításra. Minden futómű alkatrész csere után elvileg kell futóműbeállítás.
2023. jún. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Akkor ez lesz a megoldás amit te írtál kedves második!

Hétvégén kicserélem utána egyeztetek a szervízzel és valahogyan elviszem egy beállításra,ha másnem itthon hagyom az autót és megkérem rá valamelyik családtagomat hogy vigye el ő és végeztesse el a beállítást.

2023. jún. 3. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!