Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító, generátor avagy...

Önindító, generátor avagy valami más a hiba?

Figyelt kérdés
Hibajelenség az, hogy időnként nem akar, vagy nehez indul az autó. Nincs kattogás, csattanás, vagy zümmögés szerű hang. Tehát próbál indítani, de kicsit tovább tart, vagy nem indul. Abszolút nem gyakori, de mondjuk 50 indításból 3-4 alkalommal előfordul. Akkumulátorom kb 1 éves, eleve nagyobb az Ah és az indítóárama, mint amit javasolnak picit, főleg a telek miatt. A generátort avagy önindítót nem tudom lehet-e mérni, miket kell látni, milyen értékeket. Az autó egy sima 1.8 benzines, van benne indításgátló is.

2023. jún. 4. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
De mi az hogy nehezen indul?
2023. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát elfordítom a kulcsot az indítási állásba és próbálja beindítani a motort, tehát van ilyen hang. Nem csak az van, hogy elfordítom és "néma csend", csak van amikor 3-4-5 másodperc. Ma volt a legdurvább olyan 8 másodpercig próbáltam, és nem indult. Vártam kb 1 percet, aztán simán. Mentem vele 15 km-t, utána simán indult. Esetleg arra gondolok, hogy nem tud már olyan hatékonyan visszatölteni a generátor. Talán...
2023. jún. 4. 15:15
 3/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
37%

Mondok egy példát, nekem a gyújtótrafó nagyfeszültségű szigetelése kezdett áthúzni testre. Főleg párás időben egyre nehezebben indult, mire észrevettem, hogy kis szikrák csapkodnak a trafónál. Ez főleg sötétben jobban is látszik.

A poén, hogy 20 év alatt rengeteg képcsöves TV-t javítottam, hasonló hibákkal, úgyhogy kapcsolhattam volna hamarabb is.

Viszont így rögtön tudtam a megoldást is. Alapos tisztítás után Gumiámmal vastagon megpakoltam. A szilikongumi kiváló szigetelő nagyfeszültségre is.

Ez még a téli időszakban volt, utána (48 óra szikkadás), megszűnt minden gond, pöccre indul azóta is.

2023. jún. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első körben meg kéne nézni a nagyfeszültségű kábeleket az akku és az indítómotor, illetve a motor és a kaszni közt mert lehet már elég jól el vannak oxidálódva.
2023. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:
27%

Ki az a szemét ember, aki leminősít egy megosztott szakmai tapasztalatot?

Ha ez itt gond, akkor hanyagolom ezt a helyet.

2023. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha forgatja a motort rendesen, akkor valami más a hiba.
2023. jún. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Biztosan rosszul írtam akkor, de nem forog a motor akkor, csak próbál indítani. Önindítót biztosan kizárnám, néztem videókat most erről Youtube-on nem erről van szó.


Az a gyanús mondom, hogy próbálom indítani és semmi, volt olyan is, hogy indítottam tényleg 5-8 másodpercig és a végén indult be. Aztán vártam és utána csak beindult, van amikor nehezen van amikor könnyen. De ez nem minden indításnál van.


Én azt gondolom, hogy a generátor nem tölt rá rendesen az akkumulátorra, mondjuk ha rövidebb távolságot megyek, hallgatom a zenét akkor leszívja az akksit és kevés benne a kraft. Ezek persze tippek.


Szerintem a generátor lesz, de azt hogy kell lemérni? Akkumulátort azt tudom.

2023. jún. 4. 19:06
 8/12 A kérdező kommentje:
#4: Az autóm patika állapotban, tényleg olyan a motortér vezetékek kábelek, hogy a szerelő mindig dicsérik, alulról is száraz, mint a sivatag. Már sokan meg akarták venni, nem vicc. Van aki azt mondta, hogy azonnal szóljak neki, ha eladó. Ettől függetlenül le fogom ellenőrizni, amit írtál.
2023. jún. 4. 19:08
 9/12 Szervizmérnök úr ***** válasza:

6.

Erre az autós szekcióra gondoltam, ahová most véletlenül tévedtem, a főoldalra kitett linkről. De akkor te voltál a kis alattomos.

Nem gondoltam, hogy az Elektronika szekcióból ide is elér a gonosz kis mancsod.

Szomorú, hogy ilyen rosszindulatú emberek vannak, de ilyenek mindig is léteztek, sajnos.

Ha szerinted ez normális dolog... Nem fogok ilyen negatív elemekkel küzdeni még itt is, ennyi örömöd legyen! Remélem, visszakapod még ezt az élettől, bár szerintem van elég bajod, így is.

2023. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha akku vagy generátor lenne, akkor lassan, nyögvenyelősen forgatná a motort.


Ha normálisan forgatja, de mégsem indul, akkor valami más lesz a probléma.

2023. jún. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!