Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító, generátor avagy...

Önindító, generátor avagy valami más a hiba?

Figyelt kérdés
Hibajelenség az, hogy időnként nem akar, vagy nehez indul az autó. Nincs kattogás, csattanás, vagy zümmögés szerű hang. Tehát próbál indítani, de kicsit tovább tart, vagy nem indul. Abszolút nem gyakori, de mondjuk 50 indításból 3-4 alkalommal előfordul. Akkumulátorom kb 1 éves, eleve nagyobb az Ah és az indítóárama, mint amit javasolnak picit, főleg a telek miatt. A generátort avagy önindítót nem tudom lehet-e mérni, miket kell látni, milyen értékeket. Az autó egy sima 1.8 benzines, van benne indításgátló is.

2023. jún. 4. 15:01
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

#11:


Értelek, megpróbálom persze ezeket kimérni, kiméretni. Megnézetem azért a gyújtótrafókat is, szerencsére ebben egyesével cserélhető, nem sor a van. Gondolom ezeket is lehet mérni, vagy látszik rajtuk valami olyan rendellenesség, ami arra utal, hogy nem jó.


A lényeg, hogy nem szeretnék ott maradni valahol, mert attól tartok előbb-utóbb ez bekövetkezne.

2023. jún. 4. 20:18
 12/12 A kérdező kommentje:

Megtörtént a vizsgálat. Lemérve az akkumulátor indításnál, járó motornál rendben van. A generátor töltése is teljesen jó. Az önindítót kizárnám, mert annak más a hangja, kattog satöbbi.


Valószínűleg akkor az van, hogy amikor néha hallgattam a zenét nem járó motornál leszívhatta az aksit annyira, hogy már másnap harmadnap kevésbé tudott beindulni. Erre gondolok, mást nem jut eszembe. Most kifejezetten figyelek arra, hogy ezt ne tegyem soha. Kíváncsi leszek az elkövetkezendő hónapokban előfordul-e újra vagy sem.

2023. jún. 6. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!