Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Önindító hiba lehet?

Önindító hiba lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb másfél-két hete az autóm elkezdett "csúnyán" indulni, értem ezt úgy hogy tekert az önindító, beindult az autó, de utána még nagyon rövid ideig, durván pár tized másodpercre volt egy kis forgó hangja az önindítónak, mintha még forogna a fogaskerék miután visszahúzta. (Tudom elég hülye leírás, de ehhez tudnám hasonlítani.) Majd erre rá pár napra jött a hiba, hogy elég lassan tekert az önindító, de beindult nagy nehezen, majd pár indítást követően már kulcsfordításra nem is történt semmi, nem tekert egyáltalán. Mindezt úgy hogy folyamatosan használtban volt az autó aznap, futár autóként üzemel, így leállítom és pár perc múlva már indítom is vissza, tehát elvileg még az sem lehet hogy az akkumulátor merült volna le. Tolásra indult az autó, mire hazaértem, leállítottam, kíváncsiságból ráindítottam, kétszer beindult, de már akkor is elég lassan, betegesen tekert, majd már nem is indult be harmadjára, illetve másnap se.

Ezt követően raktam bele egy bontott önindítót, azzal elsőre indult szépen, viszont ez az indítás utáni nagyon rövid ideig hallható hang megmaradt ugyan úgy mint az előző önindítónál. Ez volt kb másfél hete, azóta hibátlanul indított az önindító, mint említettem futár használatban van, így kb 150-200 indítás azóta biztos volt vele, viszont ma este megint elkezdte ezt hogy lassan teker, még épp beindul az utolsó tekerésre.. Az előző önindítót elvittem felújítani, ott azt mondták hogy a szénkefe el volt kopva.

A kérdésem az lenne, hogy pont belenyúltam a bontott önindítóval és pont most van halálán ez is, vagy egyéb problémára kellene gyanakodni ami esetleg kinyírja az önindítót egy két hét alatt? Esetleg lehet akku vagy akár generátor rossz? Azért nem gondolnék erre az utóbbi kettőre, mert amint kicseréltem a mostani bontott önindítóra az előzőt egyből indult szépen, és működött is majd két hétig. Viszont ez az indítás utáni fura hang megmaradt. Mi tudja kinyírni az önindítót?


Egy Citroen Saxo 1.5d-ről van szó ha ez számít esetleg.



2023. jún. 10. 01:17
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Nem annyira értek hozzá, de valamiért nem húz vissza egyből a bendix és a fogaskereket darálja olyankor lefele. Hogy a bendix az most az önindítón belül van és azt is cserélted azt nem tudom, de ezen a vonalon indulnék el. Ha ledarálja a fogaskerekeket, akkor az önindító kuka, mert nem forgat. Ez általában csak akkor történik meg, ha járó motornál ráindít valaki, ez esetben nem értem miért van ez a jelenség, akár rozsda miatt beragad, nem tudom.
2023. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem a szíj laza és azt hallod?
2023. jún. 10. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Semmi baja nem volt a fogaskeréknek az előző önindítón sem. Nem olyan hangja van mint amikor járó motornál ráindítasz. Inkább olyan mintha visszahúzna a bendix, és még nagyon picit forogna a fogaskerék, vagy valami más az önindítón belül.
2023. jún. 10. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!