Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy esetleges hosszabb külföld...

Egy esetleges hosszabb külföldi utazás előtt mit/miket érdemes ellenőrizni az autómon?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Arra lennék kíváncsi hogy mi az amit érdemes magunkkal vinni,megnézni,szerelővel esetleg megnézetni?

Nyílván néha-néha szoktam vele hosszabb utakat megtenni amiket eddig szerencsére hibátlanul teljesített! (Pld: Budapest oda-vissza nekem 500km)

A jelenlegi út ahová hamarosan mennék az csak oda 930km azaz összesen 1860km így inkább a biztonság esetére amit lehet,megnézetnék,megnéznék,magammal vinnék.

A segítő szándékot/tanácsokat köszönöm! :)



2023. jún. 12. 07:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
9-10 Erre csak annyit mondok, hogy sokminden fölöslegesnek tűnhet, és bár sokmindenre valóban ritkán van szükség, de ha igen akkor nagyon...
2023. jún. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na igen,lehetne ezt fokozni,hogy mit érdemes és mit nem. Ha teljesen biztosra akarnék menni vihetnék én magammal egy szerelő szerszámkocsit is,de szerintem az felesleges lesz.

Pár hosszabb út tapasztalatából eddig ezzel az autóval csak annyi gondom volt hogy egyszer autópályán a sok bogár miatt ugye nyomattam a nyári szélvédőmosót és kifogyott,de megálltam egy pihenőben felöntöttem a csomagtartóban lévővel és irány tovább.

Pótkerekem szerencsére még normális van azaz nem mankókerék hanem teljes értékű,ugyanolyan méretű gumiabronccsal mint ami az autón is található.

Igazából pár csavarhúzó,kötöző,szigetelő,papírvágókés,darab rongy,1-2 fogó és pár darab csillag villás kulcskészlet mindíg nálam van az oldalsó tároló rekeszekben.

Volt már példa rá hogy álltam egy parkolóban és pár kocsival mellettem állt egy srác egy másik kocsival és jött megkérdezni hogy nincs e emelőm meg kerékkulcsom mert az ő autójában van pótkerék de kerékkulcs és emelő nincs,de nekem volt,szerencsére keresztkulcsot tartok az autóban ami azért szinte minden autóhoz jó és így kölcsön adtam neki amíg lecserélte a kerekét. Nem győzte meghálálni. :D

2023. jún. 12. 19:57
 13/14 A kérdező kommentje:
Szivargyújtós Kerékfújó kompresszorom is van a pótkerék mellett ami működik is,ha esetleg szükségem lenne rá,így nem kell a benzinkutakra hagyatkoznom,mert ugye ott vagy van vagy nincs illetve bizonytalan a működése is.
2023. jún. 12. 20:01
 14/14 A kérdező kommentje:
Amit még kitaláltam: Indulás előtti hétre lebeszélem a szerelőmmel,hogy egy nagyon részletes szinte mindenre kiterjedő átnézést csináljunk már meg rajta,felhívom majd azért a figyelmét a gumicsövekre,bilincsekre féltengely gumiharang porvédőkre,de szerintem ő ezt tudni fogja magától is.
2023. jún. 12. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!