Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereszteződésben jobbra kis...

Kereszteződésben jobbra kis ívben kanyarodva be kell nyomni a kuplungot?

Figyelt kérdés

2023. jún. 15. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ha nem nyomom be a kuplungot akkor le fullad az autó, a kis sebesség miatt, általában 20-30 között szoktam kanyarodni. Benzines autó
2023. jún. 15. 23:20
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Ha annyira lelassítottál, hogy fulladozik a motor, akkor nyilván kell a kuplung, hogy visszaváltsál.

De ez nem attól függ, hogy kanyarodsz vagy sem. Ha egy elsőbbségadás tábla vagy zebra miatt lassitasz, akkor is kellhet a kuplung.


Miért engedtek ki a forgalomba, ha a jármű alapvető kezelése sem megy még?

Az oktatód miért nem válaszolt a kérdésedre?

2023. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kuplungot benyomod, nem autót vezetsz, hanem egy tonna tehetetlen vasat próbálsz valahogy terelgetni...
2023. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Dízel autót vezettem és ott az alap járaton se fulladt le az autó, egyszer se fulladtam le és most 8 év után újra elkezdtem vezetni tanulni és az oktatónak benzines autója van és nem értem sokszor miért fulladok le vele
2023. jún. 16. 00:26
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 Mert nyomogatod a kuplungot ész nélkül, aztán nem találod a fogáspontot. Értem én, hogy dízelt vezettél, én is azon tanultam, meg azt vezetek a mai napig, de attól még nem fulladok le benzinessel vagy a motorommal, mert mondjuk dízellel emelkedőn elindulni majdnem ugyanaz a technika, mint benzinessel amúgy. Kanyarban sosem nyomod be a kuplungot. Ha nagyon béna vagy, de közben picit ügyes is, akkor esetleg fogásponton csúsztatva-gázt adva, de ezt a kuplung és az oktatód sem fogja meghálálni. Egyszerűen ha nem tudsz kettes alapjáratban elkanyarodni (amit kétlek, csak gyorsabban kéne szedni a kormányt, arra van a két kezed), akkor váltsál vissza. Nem szokás egyesbe váltani, ha nem álltál meg, de megoldható, legfeljebb kell egy kis gázfröccs, hogy bevegye. De sokkal egyszerűbb lenne megtanulni kanyarodni, azaz kettes és szedni a kormányt.
2023. jún. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem akkor ha lakott területen vagyok és teszem azt balra akarok kanyarodni nagy ívben akkor sem kell a kuplungot előre be nyomni és úgy kanyarodni. Sokat kell még gyakorolni. Csak bennem valamiért az maradt meg hogy ha sebességben van akkor kanyarodáskor a kuplungot be kell nyomni és ha már egyenesben van az autó akkor lehet kiengedni a kuplungot
2023. jún. 16. 01:00
 8/14 anonim ***** válasza:
Már a megválasztott sebességben mész be a kereszteződésbe felengedett kuplunggal.
2023. jún. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán semmit nem érzel te, se a sebességet, se a fordulatot és semmit???
2023. jún. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem érzed az autót,meg egyáltalán a működését,ne eröltesd a vezetést.Vagy tanpályán szerezz rutint az ilyen szitukat imitálva.
2023. jún. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!