Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra F magas co3 szint, mi...

Csepregi21 kérdése:

Astra F magas co3 szint, mi lehet a probléma, merre kutakodjak hogy kijavítsam a problémámat?

Figyelt kérdés
Elsőkörben magas Co miatt elhasalt az autó. 0,35 helyett 0,73 volt az eredmény.Végdob csere( ennek már nem sok köze van), illetve közepén elrepedt leömlő csere után sem javult a helyzet.Ma vettem alá új katit.De lehet e másfelől még gond a motorral? X16Xel kódú benzines, vizet olajat nem fogyasztja, tehát elméletben nincs rommá kopva a henger és gyűrű. Gázreakció nagyszerű, nem lomha , nagyon jól húz is.Megy is mint egy F astra raketta. De az a qrva Co, mit tehetek még ennek érdekében?

2023. jún. 16. 17:05
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
 1/8 anonim ***** válasza:

Szén-trioxid? :D


Amúgy az új katival már jó lesz, nyugi.

2023. jún. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Basszus igazad van, tényleg trioxid😂😂😂biztos javított a teló és nem vettem észre.



Hát remélem hogy Kati csere után már nem lesz bajom a kocsival, de azért tippek vagy ötletek ha van valakinek ne tartsa magába

2023. jún. 16. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Vidd más helyre vizsgáztatni.

Nekem most egy 1991-es évjáratú dízel f astrát kell vinni, még szervokormány sincs benne, nemhogy katalizátor.

2023. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen , de ejnye bejnye a kipuffgázt mindenhol úgyan úgy mérik, sajnos az nem olyan mint mondjuk egy kisebb korrodálás a sárvédön és véletlenül pont nem láttuk meg. Meghát így hogy rossz a katalizátor valszeg a fogyasztás is nem megfelelő. Így azért az én penztarcámnak is érdeke hogy rendben legyen az auto
2023. jún. 16. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:

3: nem az számít, hogy van-e kati vagy nincs...

nekem is kati nélküli euro 0 dízelem van.


A lényeg, hogy az akkori értékek alatt legyen a kibocsátás.


Kérdező: elvileg univerzális katival teljesen jó lesz már.

A fogyasztást minimálisan növeli a kati hiányia, viszont érezhetően sokkal jobban megy nélküle az autó.

2023. jún. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem... Katalizátor nélkül is teljesítik a normát a jó álllapotban lévő euro2 es benzin motorok


Szerintem ott valami gáz vana motorral

Lehet kicsit véres nár a torka:)

Érdemes lenne kompressziót mérnia hengerekben

2023. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom.kompesszió volt nem rég mérve, az jó volt. Gyertya újak vannak benne, bontott de sérülésmentes leömlő, új termosztát, új hőgomba
2023. jún. 16. 21:59
 8/8 A kérdező kommentje:

Más úgy ami a motort befolyásolja nem volt cserélve.


6osnak válasz nem hiszem amúgy hogy katalizátor nelkül hozzná bármi is a helyes értéket hiszen akkor felesleges volna a rendszerbe. Ha jól tudom a szerepe a kipufgázban néhány összetevő semlegesítése,átalakítása.

2023. jún. 16. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!