Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem működik megfelelően...

Miért nem működik megfelelően az autóban az elektromos ablakemelő?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt az utazás közben leakartam engedni az ablakot, és ahogy nyomtam a gombot, egy darabig rendesen ment lefele az ablak, de aztán két kattanást hallottam egymás után.

Többször próbáltam, "fel-le, fel-le engedni az ablakot, de csak a leengedéskor kattogott, a kattogó hang pedig akkor hallatszott, amikor az ablak a külső visszapillantó tükörrel egyvonalba ért. Már korábban is produkálta az ablakemelő, hogy nem működik rendesen, de a kattogó hangot most vettem észre.

Nem használom, mert ha csak negyed részt engedem le, akkor is megakadhat, és nem működik tovább, csak hosszas gombnyomogatás hatására.

Mi lehet a hiba oka?



2023. jún. 18. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Vagy a motorja rossz vagy felakad vmiben mert rosszul van a mechanika bele helyezve...
2023. jún. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szét kell szedni és megnézni. Lehet hogy szorul, ezért erőlködik a motorja és most elkezdett haldokolni. De akár rosszul összerakott mechanika miatt is szorulhat.
2023. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen autó ez? mert van aminél típushiva, hogy eltörik egy műanyag elem, és ha sokat szórakozol vele, akkor cserélheted a komplett szerkezetet, mert a bowdent is összekuszálja.
2023. jún. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Suzuki Swift. Utólag lett beszerelve. Csak a két első ablakot lehet leengedni. A hátsók kézzel tekerve működnek. A vezető oldali szerkezet hibátlanul működik.

A YouTube -ra feltöltöttem egy videót róla. "Elektromos ablakemelő az autóban" címmel. :)

2023. jún. 18. 22:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Így biztos azonnal ráakadunk... xD


Am nekem is Swiftem van, nem tudom ebben gyári e, de nálam is ugyan így xarakodik amióta megvettem (3 éve)... csak nálam a vezető oldali a rossz. A hátsók ebben is kéziek...


3 éve egyszer lent maradt, akkor vettem szerkezetet bontásból, a bontott tavaly megadta magát, a szerencsém az volt, hogy a szerelő műkődő képeamssé tudta tenni a régit, de az is recseg-ropog.


Én kézi ablakemelőre akarom kicserélni, olcsöbb is és ezzel nem akarok xarakodni...

2023. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
*működő képessé
2023. jún. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem működik megfelelően, mert elromlott.

20 éves autónál, gyanítva utólagos beépítést, örülj hogy nem esett le az ablak.


"A hátsók kézzel tekerve működnek."

Az elsők is működnének úgy, de nem úgy működnek.


Keress egy haver szerelőt, és nézz szét bontókban. Csokorbam állnak ilyen cuccok "fillérekért".

2023. jún. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Én kézi ablakemelőre akarom kicserélni, olcsöbb is és ezzel nem akarok xarakodni..."


Nálam is ez a terv F Astránál.

Visszaállítás eredetire.


A haldokló motor, döglődő mikrokapcsoló helyett tekerek kézzel. Mutatom majd, milyen vagány retró. És működik.

2023. jún. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
Elromlott.
2023. jún. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kattogó hang egy elektromos ablakemelőnél több hibára vezet.

Első, hogy a gomb jó, kontakt van, a szervó kap áramot, de maga a motor kattog, mivel forgás közben valami súrolja. (emelő szervó kuka, csere)

Második, az emelő szervó kap áramot, forog, de a forgásnál a fogasléc és a fogaskerék ugrik/kiugrik. Lehet letört pár fog, vagy egy meglazult csavar miatt a fogasléc lifeg és így nem képes hajtani a motor a le-fel mozgatást. (új fogasléc/kerék)

Harmadik, az ablakrögzítésben akad valami és a pántoknál ér hozzá, és ez kattog. (más a két kattogás frekvenciája, az egyik mélyebb a másik fémesebb, magasabb, de nem magas visító)

Ha van otthon szerszámosládád, magad is szét tudod szedni. Az egész ajtó szerelési menetét megtalálod a neten, még alaprajzokat is hozzá.

Ha nincs, akkor benézel egy szervízbe és egy jó fél órás művelettel meg cserealkatrésszel megoldható, függve, hogy aki kézileg összerakta, hogy buherálta meg. Rossz esetben olcsóbb, ha veszel másik ajtót (ha nagyon szét van gányolva).

2023. okt. 29. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!